Nudy? Pograj w Pac-Mana na swojej ulicy dzięki Mapom Google

Strona głównaNudy? Pograj w Pac-Mana na swojej ulicy dzięki Mapom Google
01.04.2015 17:22
Nudy? Pograj w Pac-Mana na swojej ulicy dzięki Mapom Google

Osoby mające problemy ze zmotywowaniem się do pracy, w oczekiwaniu na kolejny sezon ulubionego serialu, zyskały właśnie nową możliwość marnowania czasu. Wczoraj Google udostępniło na swoich mapach ciekawą wersję gry Pac-Man. Posiadający już status ikony popkultury żółty bohater gry może uciekać przed duchami po ulicach prawdziwych miast.

Aby pograć w Pac-Mana na Mapach Google wystarczy przejść do wybranej przez siebie okolicy i przełączyć się na widok gry. Wówczas mapa zostanie wyświetlona w znanej graczom niebieskiej kolorystyce, a ulice zamienią się w korytarze labiryntu, w którym toczyć się będzie rozgrywka.

350133414445475777

Aby jednak było to możliwe konieczne jest wybranie okolicy posiadającej wystarczającą liczbę ulic. Dla osób zamieszkujących tereny niezurbanizowane Google przygotowało jednak możliwość wylosowania dowolnego miejsca na świecie, którego infrastruktura drogowa spełnia warunki Pac-Mana. Aktualne rekordy w grze, dostępna jest bowiem nawet ich lista, należą do graczy, którzy uciekali przed duchami po ulicach Tokio i Nowego Jorku.

Sama rozgrywka jest trudniejsza, niż mogłoby się to wydawać, szczególnie w europejskich miastach. Sterowanie w grze odbywa się oczywiście za pomocą klawiaturowych strzałek, co może być wyzwaniem. Poruszając się bowiem po starych europejskich stolicach, w których ulice z rzadka przecinają się pod kątem prostym, trudno czasem zdecydować się, która strzałka skieruje Pac-Mana w pożądanym kierunku. Zabawy jest jednak co niemiara!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)