NVIDIA GeForce GTX 780 i kolejny GeForce Experience dla gier nowej generacji

NVIDIA GeForce GTX 780 i kolejny GeForce Experience dla gier nowej generacji

23.05.2013 18:06

NVIDIA również staje w wyścigu platform, na których będzie można cieszyć się najnowszymi produkcjami, jak Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs i Battlefield 4. Dziś zaprezentowana została karta graficzna GeForce GTX 780, która przez producenta została nazwana kolejnym ogniwem ewolucji elitarnych rozwiązań graficznych dla graczy. Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce twierdzi, że GeForce GTX 780 zapewnia graczom niespotykaną dotąd w tej cenie szybkość i płynność animacji.

Karta została wyposażona w procesor graficzny Kepler z 2304 rdzeniami i 3 GB pamięci GDDR5. Na liście obsługiwanych technologii znalazły się oczywiście PhysX i NVIDIA TXXA. Dodatkowo producent zapewnia, że najnowsze sterowniki pozwolą skrócić opóźnienia w wyświetlaniu poszczególnych klatek, więc obraz będzie płynniejszy. GeForce GTX 780 można także łączyć w technologii SLI, a miłośników podkręcania sprzętu powinna zainteresować technologia NVIDIA GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora, zapewniając jednocześnie kontrolę nad maksymalną temperaturą i prędkością wentylatorów. Karta została zaprojektowana również z myślą o pracy z wyższym napięciem, na przykład w połączeniu z chłodzeniem cieczą.

Obraz

Sama obudowa karty również zasługuje na uwagę. Odlew z aluminium i wydajna komora parowa stanowią, według NVIDII, najbardziej zaawansowany układ chłodzenia, jaki został w tej firmie zaprojektowany. Przy tym karta jest relatywnie cicha. Aby nie irytować graczy zmianami w poziomie hałasu zastosowano tu adaptacyjne kontrolery temperatury i zredukowano niepotrzebne zmiany prędkości pracy wentylatorów.

Ponadto, dziś udostępniona została finalna wersja oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, które powiadamia o aktualizacjach, zapewnia graczom najlepsze sterowniki dla ich kart graficznych i pozwala łatwo dobierać optymalne ustawienia dla posiadanych gier. Program w wersji beta wypróbowało ponad 1,5 miliona osób.

Karty graficzne GeForce GTX 780 są dostępne w sklepach od dziś, między innymi od firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2799 PLN.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)