NVIDIA GeForce RTX 2060 w bazie benchmarku Final Fantasy XV. Jak wypada na tle innych kart?

NVIDIA GeForce RTX 2060 w bazie benchmarku Final Fantasy XV. Jak wypada na tle innych kart?
Piotr Urbaniak

22.11.2018 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jasnym jest, że po premierze GeForce'a RTX 2070 firma NVIDIA szykuje kolejne (w domyśle: tańsze) karty ze rdzeniem Turing. Wprawdzie do tej pory sądzono, że słabsze jednostki zostaną pozbawione obsługi raytracingu – funkcji RTX, co zrozumiałe z uwagi na ich ograniczoną moc obliczeniową, ale oto w bazie benchmarku Final Fantasy XV pojawił się GeForce RTX 2060.

Przy rozdzielczości 4K i wysokich ustawieniach jakości GeForce'owi RTX 2060 udało się zdobyć 2589 pkt. Jest to wynik lepszy od bezpośredniego poprzednika, modelu GTX 1060 6 GB, o trochę ponad 30 proc., ale zarazem słabszy od wyższego w hierarchii GeForce'a GTX 1070 w skali niespełna 6 proc.

Obraz

Jakie z tego wnioski? Nowy średniak „zielonych” raczej nie przetasuje wykresów tak bardzo jak jego prekursor, który dorównał niemalże topowemu wówczas GeForce'owi GTX 980. Ale też powinien w nieco mniejszym stopniu odstawać od topowych modeli, choć trzeba pamiętać, że zastosowany benchmark to niezbyt miarodajne i powtarzalne narzędzie. Zwróćcie szczególną uwagę chociażby na rozrzut pomiędzy wynikami „dziesięć-osiemdziesiątek”.

Tak czy owak, znając życie wszystko rozejdzie się o cenę. Firma z Santa Clara tłumaczy, że aktualne modele są droższe od poprzedników z powodu wyższej wydajności. Jeśli tak, to GeForce RTX 2060 powinien jednak kosztować mniej niż GTX 1070. A wtedy, kto wie.

Podkreślę tylko – na ten moment cały czas poruszamy się w sferze plotek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)