NVIDIA GRID 2.0: przyszłość profesjonalnego oprogramowania to streaming aplikacji?

NVIDIA GRID 2.0: przyszłość profesjonalnego oprogramowania to streaming aplikacji?

NVIDIA GRID 2.0: przyszłość profesjonalnego oprogramowania to streaming aplikacji?
31.08.2015 22:14, aktualizacja: 01.09.2015 10:42

Druga generacja technologii wirtualnego GPU od Nvidii, czyli NVIDIA GRID 2.0 właśnie została wprowadzona na rynek. Wprowadzone zmiany mają zapewnić przedsiębiorstwom między innymi dwukrotnie większą wydajność względem poprzedniej wersji, a także zmniejszenie kosztów. Dodatkowo dzięki zapewnieniu użytkownikom końcowym wysokiej jakości dostępu z niemal dowolnego urządzania, zwiększona zostanie ich mobilność i efektywność. Warto wspomnieć, że GRID 2.0 wspiera nie tylko systemy Windows, ale także Linuksa (oficjalnie: Ubuntu i Red Hata)

Najwięksi producenci serwerów, w tym takie firmy jak Cisco, Dell, HP czy Lenovo poinformowali o pozytywnym zakończeniu testów NVIDIA GRID 2.0 beta na 125 różnych modelach serwerów. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości, NVIDIA podczas prac nad GRID 2.0 ściśle współpracowała z Citrix i VMware. Miało to pozwolić na przyniesienie końcowym użytkownikom jak najlepsze doświadczenia podczas pracy z platformami wirtualizacji.

Obraz

Według zapewnień producenta, NVIDIA GRID 2.0 ma zapewniać najwyższą wydajność, efektowność, a także elastyczność graficznej wirtualizacji dla przedsiębiorstw. Pracownicy mogą pracować z każdego miejsca, nie doświadczając opóźnień w przesyłaniu danych. Natomiast administratorzy mogą umożliwić pracownikom natychmiastowy dostęp do rozbudowanych aplikacji. Dzięki temu dane mogą być przechowywane na zapewniającym większe bezpieczeństwo centralnym serwerze, a nie poszczególnych systemach. Główne zastosowania to póki co oprogramowanie inżynierskie, systemy CAD/CAM, a także oprogramowanie naukowe, wykorzystywane np. w badaniach geofizycznych.

Do najważniejszych zmian wprowadzanych wraz z NVIDIA GRID 2.0 należy zaliczyć: względem poprzedniej wersji dwukrotnie zwiększona została liczba użytkowników, obecnie na serwer może przypadać do 128 użytkowników. Dzięki temu firmy mogą zmniejszyć wydatki związane z obsługą pojedynczego użytkownika. Podwójnie została zwiększona wydajność wirtualizacji aplikacji, a to za sprawą zastosowania najnowszej wersji architektury Maxwell. NVIDIA GRID 2.0 wprowadza także wsparcie dla serwerów typu blade. Bardzo dobrą informacją jest wsparcie dla systemu Linux, NVIDIA nie zamierza ograniczać się wyłącznie do Windows.

Według słów Jen-Hsun Huang, współzałożyciela i CEO firmy NVIDIA, technologia GRID 2.0 ma w sobie duży potencjał. Umożliwia ona pracownikom wykonywanie zleconych im zadań na większości urządzeń, z których normalnie korzystają. Jen-Hsun Huang twierdzi, że to właśnie NVIDIA GRID 2.0 pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość rozwiązań IT w korporacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)