NVIDIA ma sposób, by tworzyć twarze, które nie istnieją

NVIDIA ma sposób, by tworzyć twarze, które nie istnieją

NVIDIA ma sposób, by tworzyć twarze, które nie instnieją
NVIDIA ma sposób, by tworzyć twarze, które nie instnieją
19.12.2018 10:15, aktualizacja: 19.12.2018 11:26

Naukowcy pracujący dla firmy NVIDIA wymyślili kolejne ciekawe zastosowanie dla sztucznej inteligencji. Po tym, jak zaprzęgli ją do tworzenia realistycznych renderów na podstawie filmów, zabrali się za tworzenie twarzy.

Sztuczna inteligencja Nvidii do tworzenia twarzy była przygotowywana przez 4 lata. To dość krótki czas jak na takie efekty. Twarze, które widzicie powyżej, nie należą do ludzi. Być może trudno w to uwierzyć, ale wszystkie zostały wygenerowane przez SI Nvidii.

A Style-Based Generator Architecture for Generative Adversarial Networks

SI Nvidii przeglądała ogromną bibliotekę zdjęć twarzy prawdziwych osób i na tej podstawie „uczyła się” rozpoznawać charakterystyczne dla nich cechy. Następnie znaczniki te zostały podzielone na kategorie i SI może korzystać z nich podczas tworzenia twarzy o zadanym charakterze. Twarze, które są wynikiem jej pracy, wyglądają niezwykle realistycznie. Wielu obrazów nie da się odróżnić od prawdziwych zdjęć. SI radzi sobie nawet z włosami, co jest niezwykle trudne dla algorytmów.

SI Nvidii została wykorzystana nie tylko do tworzenia twarzy. Na podobnych zasadach generowała takżę sypialnie i samochody, które tak naprawdę nie istnieją. Nie są one tak realistyczne, jak twarze, ale niewiele im brakuje.

Obraz

Zastosowania tej SI mogą być bardzo różne – wszystko zależy od tego, w czyje ręce trafi. Dla artystów i animatorów może być doskonałym narzędziem do tworzenia twarzy do gier i filmów. W rękach osób siejących teorie spiskowe może posłużyć do generowania nieistniejących ekspertów, którzy będą przekonywać nas o pustej Ziemi lub rakotwórczości bananów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)