Nvidia może pracować nad tabletem 2-w-1. Intrygujące wzmianki w kodzie Shield Experience

Nvidia może pracować nad tabletem 2-w‑1. Intrygujące wzmianki w kodzie Shield Experience

Nvidia Shield Tablet K1 / Fot. Materiały prasowe
Nvidia Shield Tablet K1 / Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
24.04.2019 22:12

Bardzo prawdopodobne, że Nvidia pracuje nad kontynuacją serii tabletów Shield, zapomnianej niejako wraz ze wciąż najnowszym modelem z roku 2015. Tego dość intrygującego odkrycia dokonał zespół XDA-Developers, analizując kod oprogramowania Shield Experience.

Urządzenie, widniejące pod nazwą kodową "mystique", w istocie rzeczy okazuje się konstrukcją hybrydową. Mowa jest o trzech trybach pracy: stacjonarnym, mobilnym i dynamicznym.

Jak Surface Pro

Ten pierwszy ma się aktywować wtedy, gdy do jednostki zasadniczej podłączona zostaje klawiatura. Ponadto, w adnotacjach pojawiają się zapisy takie jak "widoczność menu startowego" i "kontrolka najechania myszą". W ogólnym rozrachunku wygląda to na pełnoprawną hybrydę na wzór Surface'a Pro, albo chociaż Pixel Slate'a. Choć, wiadomo, z ograniczeniami typowymi dla Androida.

Niemniej ciekawie przedstawia się specyfikacja urządzenia. Po pierwsze, w kodzie znajduje się informacja o 13,5-calowym ekranie w proporcji 3:2, cechującym się rozdzielczością 3000 x 2000 pikseli, a po drugie – bardzo wydajnym czipie Xavier, znanym z pojazdów autonomicznych.

Czip z branży moto

Z tym że ekipa XDA zwraca uwagę na pewien szczegół. Otóż oprócz Xaviera w źródle figuruje także Tegra X2, następca czipu użytego w konsoli Nintendo Switch i streamerze Shield TV.

Tu z kolei rodzą się liczne domysły. Scenariusz nakreślony przez XDA zakłada, że zieloni pierwotnie planowali nowy Shield Tablet z Tegrą X2, ale w trakcie trwania prac zmienili zdanie, decydując się na niskonapięciową odmianę mocniejszego Xaviera. Aczkolwiek, idąc tym tropem, równie dobrze może się okazać, że porzucony został już cały projekt. Tak czy owak, przyznajcie, ciekawie byłoby ujrzeć 512 procesorów strumieniowych Volta w sprzęcie bardziej przystępnym niż samochody Tesli.

PS. A gdyby tak Nintendo Switch Pro?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)