NVIDIA odpowiedziała na środkowy palec Linusa

NVIDIA odpowiedziała na środkowy palec Linusa

20.06.2012 12:52

17 czerwca podczas rozmowy na uniwersytecie w Palo Alto Linus Torvalds powiedział, co myśli na temat braku wsparcia dla technologii Optimus pod Linuksem. Ponieważ Fin dobrym dyplomatą nigdy nie był, powiedział co powiedział i podkreślił to środkowym palcem skierowanym w stronę NVIDII.

Serwis Phoronix otrzymał odpowiedź oddziału PR NVIDII w tej sprawie. W skrócie NVIDIA podkreśliła, że jej zamknięty sterownik jest popularny i dostarcza użytkownikom Linuksa na bieżąco wsparcie dla nowych technologii, po czym przeszła do Tegry i Linuksa na architekturze ARM. O wsparciu dla Optimusa nie było ani słowa — to technologia, która powstała specjalnie dla laptopów z Windowsem 7.

Według NVIDII, dzięki jej sterownikom użytkownicy Linuksa korzystają z najnowszych kart graficznych, OpenGL i takiej samej wydajności, jak użytkownicy Windowsa. Regularnie aktualizowane sterowniki dla kart GeForce, Quadro i Tesla dla komputerów stacjonarnych i laptopów oraz aktywność producenta w rozwoju wersji 3.4 jądra Linuksa dla platformy ARM muszą wystarczyć. W końcu to jądro będzie wykorzystywane przez Androida, Chrome OS i różne dystrybucje Linuksa dla ARM–ów, a NVIDIA jest czwartym pod względem liczby wprowadzonych zmian deweloperem. Dostarczenie identycznego działania układów na wszystkich platformach dla wszystkich klientów jest nadal jednym z głównych celów producenta. Nie jest za to celem aktywność w społeczności lub dostarczanie szczegółowej dokumentacji.

NVIDIA ułatwiła co prawda zadanie deweloperom projektu Bumblebee, ale w sprawie oficjalnego wsparcia dla technologii Optimus stanowiska nie zmienia. Z całego zamieszania skorzystała firma AMD, która korzystając z uwagi mediów skierowanej na sterowniki dla Linuksa zdementowała plotki o tym, że miałaby zakończyć rozwój sterowników Catalyst. AMD przyznaje, że zyskały one ogromne znaczenie dla firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)