NVIDIA wie, jak dbać o klientów – sporo nowości w aktualizacji tabletu SHIELD

NVIDIA wie, jak dbać o klientów – sporo nowości w aktualizacji tabletu SHIELD

NVIDIA wie, jak dbać o klientów – sporo nowości w aktualizacji tabletu SHIELD
12.07.2016 20:49

Trzeba przyznać, że jedną z mocniejszych stron tabletu Nvidia SHIELD, nie bacząc na to, jak wiele pojawia się opinii niedowierzających w przyjemność grania na tej klasy urządzeniach, są aktualizacje oprogramowania. NVIDIA nie osiada na laurach i robi wiele, by tablet, który sam w sobie jest co najmniej udaną konstrukcją, był sukcesywnie wzbogacany o nowe funkcje. Mimo, że korporacja mogłaby się skupić jedynie na modelu K1, to także na starszy model trafiła aktualizacja, która spodoba się szczególnie fanom nieprzeciętnej jakości dźwięku.

Po premierze Androida 6.0, Google opublikowało dokument Compatibility Definition, gdzie – jak wskazuje sama nazwa – znaleźć można definicje różnych standardów i wymagań, jakie stawia przed producentami korporacja rozwijająca najpopularniejszy mobilny system świata. Można tam znaleźć odniesienie do standardu Professional Audio – zgodność z nim ma gwarantować „wyciśnięcie” z Androida 6.0 pełni możliwości dźwiękowych.

Obraz

Wśród nich można znaleźć redukcję latencji do maksymalnie 20 milisekund, wsparcie zarówno dla trybu peryferyjnego, jak i USB Host, który pozwala między innymi na zasilanie innych urządzeń, obsługę 24-bitowego dźwięku przy próbkowaniu 192 kHz, czy wyjście HDMI obsługujące peryferia w konfiguracji 7.1. Posiadacze Shielda mają powody do zadowolenia, gdyż NVIDIA poinformowała już o udostępnieniu aktualizacji oznaczonej numerem 4.2, która sprawia, ze te i inne warunki zostały spełnione. Podobnie sprawa ma się z modelem K1, który tę aktualizację otrzymał nieco wcześniej.

Oprócz zgodności z Android 6.0 Professional Audio, nowości jest więcej – poprawek m.in. wydajności doczekało się API Vulkan, zwiększono także responsywność interfejsu dotykowego. W paczce znalazły się także poprawki bezpieczeństwa. Mimo że nie brakuje dziś opinii o rychłym końcu takiej klasy urządzeń, jak tablety, to Shield, jak widać także w pierwszej odsłonie, wciąż otrzymuje kolejnego paczki aktualizacji. Kto by nie chciał, aby podobne standardy utrzymywali producenci smartfonów

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)