O&O ShutUp10 to knebel na Windows 10, pomoże skończyć z telemetrią

O&O ShutUp10 to knebel na Windows 10, pomoże skończyć z telemetrią

04.11.2016 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 to wygadany system, usta mu się nigdy nie zamykają, lubi donosić Microsoftowi o wszystkim, co robi użytkownik. Jednak dzięki programowi O&O ShutUp10 możemy sprawić, że Dziesiątka po prostu się zamknie.

Właśnie udostępniona została nowa wersja programu O&O ShutUp10, który powinien znaleźć się na każdym komputerze z Windows 10, jeśli użytkownikowi zależy na prywatności. Jego zadaniem jest zablokowanie procesów gromadzenia i przekazywania danych do Microsoftu. Dostępnych opcji jest naprawdę sporo i nie sprowadzają się wyłącznie do blokowania reklam.

Do zalet O&O ShutUp10 należy zaliczyć prosty i intuicyjny interfejs, lekkość i brak wymogu instalacji. Poszczególne opcje zostały podzielone na odpowiednie kategorie – Bezpieczeństwo, Windows Defender i Microsoft SpyNet, Prywatność, Synchronizacja ustawień, Cortana, Windows Update czy Lokalizacja. Ustawienia możemy zapisać do pliku, by potem móc je łatwo przywrócić lub zastosować na pozostałych komputerach z Windows 10.

Obraz

Wśród dostępnych opcji znajdziemy możliwość zablokowania kamerki i mikrofonu czy wyłączenie telemetrii. Ponadto w końcu zyskamy pewną władzę nad automatycznie instalowanymi aktualizacjami. Możemy wyłączyć całkowicie Windows Update, a także pozbyć się aktualizacji poszczególnych funkcji – aplikacji uniwersalnych, sterowników czy innych produktów Microsoftu korzystających z Windows Update.

Program w najnowszej wersji znajdziecie w naszej bazie. Ostatnia aktualizacja przyniosła możliwość wyłączenia Windows Spotlight, a także opcje związane z ekranem blokady. Warto się nim zainteresować, jeśli szanujemy własną prywatność. Program waży tylko 0,19 MB i jest banalnie prosty w obsłudze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (198)
Zobacz także