Obecnie nawet odkurzacz łączy się z Wi-Fi i ma aplikację na smartfony

Obecnie nawet odkurzacz łączy się z Wi-Fi i ma aplikację na smartfony17.09.2015 13:01
Obecnie nawet odkurzacz łączy się z Wi-Fi i ma aplikację na smartfony

Nowy odkurzacz iRobot – model Roomba 980 z pewnością nie jest zwykłym urządzeniem, jego możliwości potrafią zaskoczyć. Łączy się on z siecią Wi-Fi, a także posiada dedykowaną aplikację na urządzenia z Android lub iOS. Niektórzy producenci nazwaliby go smartodkurzaczem.

Jak przed chwilą wspomnieliśmy iRobot Roomba 980 łączy się z naszą siecią domową, ale to nie koniec możliwości tego odkurzacza. Został on wyposażony w nowy czujnik do śledzenia powierzchni po której się porusza, a także kamerę o niskiej rozdzielczości. Te dwa elementy pozwalają mu na dokładne mapowanie pomieszczenia, które sprząta. Dzięki temu może efektywniej odkurzać, porusza się on po równoległych liniach. Wcześniejsze modele producenta poruszały się chaotycznie, co wydłużało czas sprzątania, a także marnowało więcej energii. Dodatkowo efektywniejsze sprzątanie zapewni mocniejszy silnik.

350142768884246465

Poprzednie urządzenia iRobot na jednym ładowaniu były w stanie odkurzyć 2-3 pokoje. Model Roomba 980 w razie niskiego stanu naładowania akumulatorów sam wraca do stacji ładującej. Po naładowaniu akumulatorów kontynuuje on pracę. Teraz po prostu włączamy urządzenie i czekamy jak wyczyści nam wszystkie pokoje. Odkurzacz sam przechodzi do kolejnego pomieszczenia, jeśli pierwsze już wysprzątał.

How to Use iRobot Roomba® 980 | Roomba® 980 | iRobot®

Możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi umożliwia nam zdalne włącznie odkurzacza. Musimy tylko zainstalować dedykowaną aplikację na smartfonie z Androidem lub iOS. Z poziomu aplikacji możemy także ustalić harmonogram sprzątania, no i oczywiście kazać zakończyć sprzątanie.

Prawdopodobnie największą wadą iRobot Roomba 980 jest cena. Za ten odkurzacz musimy zapłacić 900 dolarów, a to naprawdę sporo. W ofercie producenta znajdziemy tańsze, starsze modele, ale ich możliwości są mniejsze. Cena to niejedyna wada tego urządzenia, ciekawe kiedy usłyszymy, że ktoś złamał wbudowane zabezpieczenia i przejął zdalną kontrolę nad tym urządzeniem. Niestety, w 2015 roku nawet odkurzacz może paść ofiarą hakera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)