Obsidian zapowiada finansowane przez fanów RPG Project Eternity

15.09.2012 13:41

Chris Avellone, który pracował przy wielu uznanych komputerowych grach RPG, okazuje się być osobą nie rzucającą słów na wiatr — niedawno rozmyślał nad tym, jak wyglądać mogłaby kontynuacja kultowego Planescape: Torment i czemu by nie sfinansować jej z kieszeni fanów, a już mamy odpowiednią kampanię w serwisie Kickstarter. Za Project Eternity stoi Obsidian Entertainment, w tym też takie sławy jak Tim Cain czy Josh Sawyer.

Obsidian Entertainment Presents Project Eternity

Nie chodzi co prawda o część drugą Tormenta, ale w tytule zmierzającym na PC pragnie się złożyć hołd wielkim dziełom napędzanym technologią Infinity Engine, czyli obok Planescape również serii Baldur's Gate, albo Icewind Dale. Wobec coraz chętniejszego sięgania graczy po pozycje w klasycznym stylu, Obsidian postanowiło spróbować z czymś, co pozwoli nam myślami powrócić do tych chwil, kiedy przed wyruszeniem w drogę należało zebrać drużynę. Dostaniemy rzut izometryczny, walki w czasie rzeczywistym z systemem aktywnej pauzy, rozległy świat fantasy do zbadania oraz głęboką, dorosłą historię, którą kształtować będą podejmowane podczas gry decyzje.

Twórcy projektu mocno liczą na wsparcie fanów i chyba się nie przeliczą - do zebrania jest 1,1 miliona dolarów, z czego już na chwilę obecną zgromadzono ponad 888 tysięcy. Pieniądze pójdą na zorganizowanie odpowiedniego zespołu profesjonalistów, który zrobi wszystko, aby spełnić marzenia miłośników dobrych produkcji RPG. Do wykreowania jest cały nowy świat, jego mitologia, o zaprojektowaniu lokacji czy bohaterów, a także przygotowaniu dialogów dla nich nie wspominając... W zależności od hojności uczestników akcji, początkowe założenia będą rozbudowywane. Obok Kickstartera, Obsidian można wspomóc również bezpośrednio za pośrednictwem PayPala.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)