Oczekiwanie na Wiedźmina 3 umili premiera The Witcher Battle Arena na iOS i Androida

Oczekiwanie na Wiedźmina 3 umili premiera The Witcher Battle Arena na iOS i Androida
Paweł Piskurewicz

22.01.2015 11:15, aktual.: 22.01.2015 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na mobilne urządzenia z iOS i Androidem zawitała właśnie kolejna gra z Wiedźmińskiego uniwersum. Dołączyła do wydanego pod koniec ubiegłego roku Wiedźmin: Gra Przygodowa. Tym razem jednak otrzymujemy tytuł znacznie bardziej dynamiczny i nastawiny na rozgrywkę online.

The Witcher Battle Arena należy do popularnego gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Z powodu mechaniki autorzy gier mobilnych sięgają po niego bardzo rzadko. Jednak twórcy nowego Wiedźmina podjęli się tego zadania i wyszło im to zaskakująco dobrze. Rozgrywka została mocno ograniczona, jednak dzięki temu tytuł jest grywalny nawet na mniejszych ekranach.

Obraz

W grze znajdziemy 9 postaci z Wiedźmińskiego uniwersum podzielonych na trzy kategorie: wojowników, łuczników i magów. Każdy z nich posiada 3 zdolności specjalne aktywne, które rozwijamy podczas starć oraz jedną pasywną. Dodatkowo wraz z uzyskaniem nowego poziomu możemy przeznaczać jeden z punktów na biegłość we władaniu przedmiotami bądź też umiejętnościami.

The Witcher Battle Arena || Debut Gameplay Trailer

Wśród dostępnych trybów rozgrywki odnajdziemy PVP (zespoły 3 na 3), kooperację (gracze vs sztuczna inteligencja) oraz trening. Walczyć możemy jedynie na dwóch mapach. Na obu nasze zadanie jest identyczne. Przejęcie jak najdłuższej kontroli nad 3 wyznaczonymi miejscami. Im więcej ich kontrolujemy tym szybciej punkty traci drużyna przeciwna.

Sterowanie sprawdza się dobrze, choć wymaga małej wprawy. Ekran dotykowy nigdy nie zastąpi klawiatury i myszki, ale w tym przypadku można mówić o komfortowym graniu. Przycisków nie ma zbyt wiele, a uproszczony mechanizm gry, ułatwia zadanie.

Obraz

The Witcher Battle Arena dostępny jest za darmo, tak więc znajdziemy w nim mikropłatności. Nowi bohaterowie, skórki, bronie, ekwipunek, za to wszystko zapłacimy ciężko zbieranym złotem, bądź też gotówką. Co jednak najważniejsze, zakupione w taki sposób elementy dodatkowe mają wartość jedynie wizualną. W żaden sposób nie wpływają na statystki postaci co znacznie organiczna element pay2win. Grę w wersji na iOS i Androida możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Jeszcze w tym roku pojawi się również edycja dla urządzeń z Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)