Oczywiście, że Samsung Galaxy S9 może mieć własne Face ID

Oczywiście, że Samsung Galaxy S9 może mieć własne Face ID

Oczywiście, że Samsung Galaxy S9 może mieć własne Face ID
27.10.2017 13:56

Wraz z nadejściem prawie bezramkowych smartfonów, pojawiły się doniesienia, że czytniki linii papilarnych zostaną zintegrowane z wyświetlaczami. Miał to zrobić Samsung w Galaxy Note 8, miał to zrobić Apple w iPhonie X. Nikomu jednak do tej pory się nie udało i według nowych informacji, nie uda się to także Samsungowi w modelu Galaxy S9.

Nowe konstrukcje z wyjątkowo wąskimi ramkami wokół wyświetlacza, sprawiły, że zabrakło miejsca dla czytników linii papilarnych na froncie. Samsung zdecydował się przenieść czytnik na tył obudowy, a Apple całkowicie zrezygnowało z tego rozwiązania, wprowadzając mechanizm rozpoznawania twarzy użytkownika.

Według niepotwierdzonych informacji, Samsung miał w 2018 roku zintegrować czytnik linii papilarnych z ekranem smartfonu. Galaxy S9 miał być pierwszym smartfonem, który wprowadzi taką konstrukcję. Źródła uważane za wiarygodne donoszą, że jednak tak się nie stanie. Przyszłoroczny smartfon Samsunga z najwyższej półki będzie miał czytnik umieszczony z tyłu, tak jak Galaxy S8 lub wzorem iPhone’a X otrzyma możliwość rozpoznawania twarzy użytkownika.

350206067692890049

Samsung z pewnością nie będzie chciał być uważany za producenta smartfonów mniej zaawansowanych niż iPhone’y. Jeśli więc faktycznie ograniczenia techniczne nie pozwolą na zintegrowanie czytnika linii papilarnych z ekranem, to prawdopodobne jest zastosowanie zabezpieczenia biometrycznego wykorzystującego rozpoznawanie twarzy. Do podjęcia decyzji o stworzeniu własnego „Face ID” powinna zachęcić wysoka sprzedaż nowego iPhone’a. Model iPhone X, a więc najdroższy smartfon w historii Apple, którego już dziś można było zamawiać… wyprzedał się w ciągu kilku minut. Wysoka cena nie była więc żadną przeszkodą.

Możliwe, że na potwierdzenie powyższych doniesień nie będziemy musieli długo czekać. Galaxy S9 ma zostać zaprezentowany już na początku 2018 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)