Od frontu Nintendo Switch pokaże nam duży, dotykowy wyświetlacz

Od frontu Nintendo Switch pokaże nam duży, dotykowy wyświetlacz

Od frontu Nintendo Switch pokaże nam duży, dotykowy wyświetlacz
31.10.2016 15:54

Switch, czyli nową konsolę Nintendo zobaczyliśmy już na pierwszej filmowej zapowiedzi. Poznaliśmy jej wygląd, a także sposób w jaki pozwoli nam wejść do wirtualnego świata, ale nie zostały wówczas ujawnione informacje techniczne. Nie musieliśmy jednak długo czekać na kolejne wieści, do sieci trafiły dane dotyczące zastosowanego wyświetlacza.

Informacje nie pochodzą bezpośrednio od Nintendo, ale z anonimowych źródeł. Możemy je jednak uznać za bardzo prawdopodobne – wcześniejsze przecieki dotyczące konsoli okazały się prawdziwe. Switch ma posiadać dotykowy 6,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Sam ekran po raz pierwszy w urządzeniach Nintendo będzie wspierał technologię multi-touch i oprócz fizycznych kontrolerów, będzie on wykorzystywany do poruszania się w grach.

First Look at Nintendo Switch

Nowa konsola ma obsługiwać do 10 punktów dotykowych, a także zapewni wsparcie dla gestów. Wykorzystanie dotyku przez twórców gier będzie opcjonalne i to nie on będzie głównym sposobem sterowania. Jak już wiemy, Switch stanowi połączenie konsoli mobilnej i stacjonarnej. Po wpięciu do stacji dokującej, korzystanie z dotykowego ekranu byłoby niezwykle trudne i niewygodne. Rozwiązaniem ma być sensor IR umieszczony w fizycznym kontrolerze, zastąpi on podstawowe operacje związane z obsługą dotykowego wyświetlacza.

Oficjalna prezentacja Nintendo Switch ma odbyć się 13 stycznia. Wówczas poznamy więcej informacji o zastosowanych funkcjach, a także powinna zostać ujawniona dokładna data pojawiania się konsoli na sklepowych półkach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)