Od kwietnia Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu? Ograniczenie ominiesz za darmo

Od kwietnia Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu? Ograniczenie ominiesz za darmo
Oskar Ziomek

23.02.2018 19:06, aktual.: 24.02.2018 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zmienia sposób, w jaki będzie działać sztandarowe oprogramowanie firmy, system operacyjny Windows 10. Jak na razie odmiana 10 S, która znana jest z ograniczenia do możliwości instalacji programów wyłącznie ze Sklepu i braku obsługi aplikacji win32, funkcjonuje jako odrębna wersja systemu. To jednak się zmienia, bowiem od kwietnia S nie będzie osobną wersją, a jedynie trybem działania Windowsa 10, w dodatku domyślnie aktywnym w systemie.

Zastanawiać by się więc można jak zostanie rozwiązana kwestia przejścia z Windowsa 10 S na pełną wersję systemu w przypadku osób, które zainteresowane są mniej ograniczoną wersją systemu. Dotychczas bowiem z Windowsa 10 S można było przejść na wersję Pro, ale po uiszczeniu opłaty, a o wersji Home nie było mowy. Microsoft wychodzi jednak użytkownikom naprzeciw: Windowsa 10 S będzie można uaktualnić do wersji Home za darmo.

Informacja ta powinna więc ucieszyć w szczególności te osoby, które chociaż zdecydowały się na zakup sprzętu z Windowsem 10 S zauważyły, że stawia on przed nimi jednak zbyt wiele ograniczeń i rozważały opcję zakupu aktualizacji do wersji Pro. Warto przy tym dodać, że wersja Home Windowsa 10 jest i tak dużym skokiem naprzód względem trybu S i o ile nie posiadamy specyficznych wymagań, na domowe potrzeby ta wersja licencyjna i tak okaże się zapewne wystarczająca.

Skoro więc od kwietnia Windows 10 S będzie jedynie możliwym do wyłączenia trybem pracy pełnej wersji systemu, a użytkownicy nie będą przy tym musieli (w przypadku licencji Home) uiszczać jakichkolwiek opłat, rodzi się kolejne pytanie: czy z Windowsa 10 S będzie ktoś dobrowolnie korzystać?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)