Odchudzony Xbox One – Xbox One S będzie o 40% mniejszy, dostanie dysk 2TB

Strona głównaOdchudzony Xbox One – Xbox One S będzie o 40% mniejszy, dostanie dysk 2TB
13.06.2016 00:18
Odchudzony Xbox One – Xbox One S będzie o 40% mniejszy, dostanie dysk 2TB

Prawdopdoobnie za kilka godzin zobaczymy go oficjalnie, a już teraz możemy przyjrzeć się zdjęciom, które trafiły do Sieci. Microsoft szykuje mniejszą wersję Xboxa One, czyli Xbox One S. Odchudzona konsola ma być o 40% mniejsza od pierwowzoru.

bEDpFzLp
350178395084253121

Zdjęcia pojawiły się na forach i potwierdzają wcześniejsze plotki o mniejszej wersji konsoli. Informatorzy mówili o różnicy rozmiarów wynoszącej 40%, co z pewnością konsoli Microsoftu nie zaszkodzi. Zdjęcia pokazują konsolę w białej obudowie i z białym kontrolerem, co jest miłą odmianą.

350178395084384193

Do mediów dotarły też fragmenty specyfikacji nowej konsoli. Microsft planuje rzekomo wprowadzić dysk o pojemności 2 TB i możliwość odtwarzania obrazu w rozdzielczości 4K i z wykorzystaniem technik HDR. Mówi się także o wbudowanym zasilaczu, pierwszy raz od wielu lat. W końcu też konsola nie będzie musiała leżeć poziomo i podobnie jak Xboksa 360 będzie można postawić ją w pionie. Nie wiadomo co zmieni się w kontrolerze, poza kolorem obudowy.

bEDpFzLr

Niektóre źródła mówiły o tańszym Xboksie One, ale raczej nie będzie to ten widoczny na zdjęciach, z powiększonym dyskiem.

W przyszłym roku „duży” Xbox zostanie odświeżony. Będzie technicznie przygotowany do pracy z goglami Oculus Rift, a dzięki większej mocy obliczeniowej poradzi sobie z grami 4K. Microsoft podobno stara się współpracować z producentem gogli VR, ale na razie nie wiadomo, co przyniosą negocjacje.

Wszystko się wyjaśni w poniedziałek o 18:30.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDpFzMn