Odpowiedź Google na Amazon Echo: Chirp, czyli mikrofon i głośnik w każdym domu

Odpowiedź Google na Amazon Echo: Chirp, czyli mikrofon i głośnik w każdym domu

Odpowiedź Google na Amazon Echo: Chirp, czyli mikrofon i głośnik w każdym domu
12.05.2016 15:50, aktualizacja: 12.05.2016 16:04

Amazon Echo to dość nietypowe urządzenie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, trafił on już USA do 3 mln domów. Dziś wiemy już, że swoją odpowiedź przygotowuje Google. Czy zatem już wkrótce Now stanie także asystentem… domowym?

Według serwisu ReCode, pierwszej prezentacji Google Chirp, bo taką nazwę będzie nosić urządzenie, możemy spodziewać się jeszcze w tym miesiącu, podczas konferencji Google I/O. Nieznane są w zasadzie jakiekolwiek inne detale, przedstawiciele Google odmówili także jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Czego zatem możemy się spodziewać? Mowa o głośniku, z którym będzie można porozmawiać. W przypadku Echo użytkownikowi asystował algorytm Amazona, Alex, w przypadku Google nie należy raczej oczekiwać zaangażowania w projektowanie nowego asystenta. Wykorzystany zostanie zapewne znany z Androida Now.

Obraz

Oczywiście głośnik od Google, który bezustannie będzie wsłuchiwał się w domowe zacisze, by móc reagować na komendy głosowe dotyczące odtwarzanej muzyki i innych dodatkowych funkcji, brzmi jak najczarniejszy koszmar wszystkich, którzy widzą w korporacji Wielkiego Brata.

Nie brzmi to zresztą szczególnie paranoiczne, gdy weźmie się pod uwagę, że Amazon Echo rzeczywiście zbiera dane dotyczące tego, co mówią do głośnika klienci. Google będzie musiało się zatem naprawdę postarać, by funkcjonalność Chirpa mogła zagłuszyć obawy o prywatność.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)