Odświeżony Gmail otrzymał własny tryb offline – jak z niego korzystać?

Odświeżony Gmail otrzymał własny tryb offline – jak z niego korzystać?

Odświeżony Gmail otrzymał własny tryb offline – jak z niego korzystać?
Oskar Ziomek
14.05.2018 20:45

Ulepszony niedawno Gmail otrzymał własny tryb offline. By przeglądać wiadomości w archiwum i tworzyć nowe e-maile w przypadku nagłego braku dostępu do Sieci nie jest już więc potrzebne żadne rozszerzenie. Jedyny warunek to korzystanie z przeglądarki Google Chrome co najmniej w wersji 61 oraz odpowiednie skonfigurowanie ustawień w nowym Gmailu – nowy tryb offline nie jest domyślnie aktywny.

By dokonać odpowiednich zmian w opcjach, wystarczy odwiedzić ustawienia Gmaila w przeglądarce (symbol koła zębatego) i zajrzeć do zakładki Offline. Po zaznaczeniu opcji Włącz tryb offline wyświetlone zostaną dodatkowe ustawienia, wśród których użytkownik zdecyduje między innymi z ilu ostatnich dni poczta będzie pobierana na dysk komputera.

Obraz

Do wyboru 7, 30 lub 90 ostatnich dni. Dodatkowo zdecydować się można także na pobieranie załączników. Można stąd również na bieżąco sprawdzić ile miejsca aktualnie na dysku zajmuje poczta, a na koniec wybrać jedną z dwóch opcji związanych z bezpieczeństwem. Pierwsza spowoduje, iż nawet po wylogowaniu z poczty pobrane dotychczas dane pozostaną zapisane na komputerze, natomiast druga będzie synchronizować je od nowa po każdym logowaniu, a później usuwać. Google zaznacza jednak, iż synchronizacja może wówczas każdorazowo zająć nawet kilka godzin.

Na koniec warto dodać, iż nowe funkcje offline Gmaila są dopiero wdrażane, w związku z czym nie u wszystkich użytkowników muszą być już dostępne. W razie braku odpowiednich ustawień mimo spełnienia wymagań korzystania z nowego wyglądu Gmaila oraz posiadania Chrome'a w odpowiedniej wersji, trzeba będzie po prostu uzbroić się w kilka dni cierpliwości, nim funkcja dotrze do każdego użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)