Odświeżony Icewind Dale II może nie powstać. Zaginął kod źródłowy

Odświeżony Icewind Dale II może nie powstać. Zaginął kod źródłowy

Odświeżony Icewind Dale II może nie powstać. Zaginął kod źródłowy
Przemysław Chrzempka
12.07.2017 19:34, aktualizacja: 12.07.2017 21:31

W ciągu ostatnich kilku lat, kanadyjskie studio Beamdog wraz z wewnętrzną filią developerską - Overhaul Games zyskało uznanie graczy na całym świecie, poprzez odświeżanie oldschoolowych gier RPG stworzonych przez Black Isles Studios. Black Isles Studios znane jest przede wszystkim ze stworzenia serii Baldur’s Gate oraz Icewind Dale, Planescape: Torment i pierwszych dwóch odsłon Fallouta.

Overhaul Games wraz z Beamdog wydali do tej pory odświeżone wersje gier Baldur's Gate: Enhanced Edition, Baldur's Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition. Zawierają one zawartość rozszerzoną o dodatkowe zadania i przedmioty oraz są one dostępne na platformach PC, iOS i Android.Twórcy mieli w planach udostępnić graczom ulepszoną wersję drugiej części Icewind Dale, lecz wystąpiły pewne komplikacje związane z kodem źródłowym Icewind Dale II.

Icewind Dale II PC Games Trailer - Icewind Dale 2 trailer

Kod źródłowy do Icewind Dale II zaginął i bardzo możliwe, że nigdy nie zostanie odnaleziony – takimi infromacjami podzielił się z serwisem Kotaku założyciel Beamdog, Trentem Osterem. Trzeba przyznać, że jego wypowiedź na ten temat wypada dość zaskakująco:

"Przeszukaliśmy wszystkie archiwa, do których mamy dostęp, w tym wszystkie dane przekazane Wizards of the Coast przez Atari. Niestety nigdzie nie ma kodu źródłowego Icewind Dale 2. Skontaktowaliśmy się również z naszymi znajomymi z Obsidian, gdyż wielu z nich pracowało przy Icewind Dale 2, ale oni również nie mają kodu źródłowego. Projekt jest zablokowany do czasu znalezienia danych. W tym czasie zajmujemy się innym rzeczami."
Obraz

Sytuacja może wydawać się dosyć śmieszna, ale podobna akcja miała miejsce z kodem źródłowym StarCrafta wydanego przez Blizzard w 1998 roku. Blizzard chcąc wydać odświeżoną wersję Starcrafta, również potrzebował kodu źródłowego pierwowzoru, bez którego prace nie mogły pójść naprzód. Na szczęście kod w końcu się odnalazł i Starcraft: Remastered ujrzy światło dzienne 14 sierpnia 2017.

Możliwe jest, że kod źródłowy Icewind Dale II leży gdzieś na dnie szafy lub po prostu został skasowany, gdyż nikt nie przypuszczał, że kod 15-letniej już gry do czegoś się przyda w przyszłości. Developerzy bez kodu źródłowego Icewind Dale II prawdopodobnie nie podejmą się stworzenia odświeżonej wersji gry. Możemy mieć tylko nadzieję, że kod w końcu się odnajdzie i Icewind Dale II: Enhanced Edition ukaże się jako w pełni dopracowany tytuł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)