Odtwarzacz VLC w wersji dla Windows Phone nareszcie dostępny

Odtwarzacz VLC w wersji dla Windows Phone nareszcie dostępny
Redakcja

05.01.2015 10:32, aktual.: 05.01.2015 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone mogą świętować – właśnie wydana została publiczna wersja beta mobilnego odtwarzacza VLC media player przeznaczona na tę platformę. Program był przygotowywany od dłuższego czasu, ale ciągle napotykano na różnego rodzaju problemy, które uniemożliwiały jego wydanie. Teraz, po wielu miesiącach oczekiwań jest nareszcie dostępny.

Główne okno programu zostało podzielone na zakładki, które umożliwiają użytkownikowi dostęp do poszczególnych jego składników. Odtwarzacz jest w stanie automatycznie katalogować zapisane na urządzeniu pliki multimedialne, a także odtwarzać muzykę i filmy. Autorzy udostępnili również zakładkę, w której możliwe jest przeglądanie zawartości karty SD umieszczonej w smartfonie. Program pozwala na uruchamianie transmisji stumieniowych przy pomocy różnych protokołów, pozwala na tworzenie list ulubionych materiałów na wzór playlisty stosowanych w innych odtwarzaczach. W ustawieniach możliwe jest skonfigurowanie integracji z serwisem muzycznym Last.fm. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim – skorzystać z niej mogą posiadacze Windows Phone 8.1.

Obraz

Historia tego odtwarzacza w wersji na nowsze systemy Microsoftu jest nad wyraz bogata w różnego rodzaju ekscesy i opóźnienia. Dotyczy to nie tylko wersji na Windows Phone, ale także Windows RT, a co za tym idzie edycji przygotowywanej z myślą o interfejsie Modern. Jeszcze w połowie ubiegłego roku informowano, że użytkownicy mobilnego systemu od Microsoftu będą mogli korzystać z otwartej wersji beta już w sierpniu. Prace jednak znacznie się przedłużyły, a autorzy ostatecznie poinformowali, że nie mogą podać konkretnego terminu. Pewien przełom nastąpił na początku listopada, gdy zaprezentowano nareszcie wersję działającą pod architekturę ARM na hybrydzie Surface 2. Jak więc widać, ostatnie dwa miesiące były poświęcone na usuwaniu błędów i dopieszczaniu aplikacji.

Sam początek projektu sięga listopada 2012 roku. Wtedy to właśnie zespół VideoLAN rozpoczął w serwisie Kickstarter zbiórkę pieniędzy, które miały pozwolić na sfinansowanie wersji kafelkowej. W tamtym czasie, zaraz po premierze Windows 8 sytuacja na rynku odtwarzaczy dla interfejsu Modern UI wyglądała beznadziejnie i w efekcie szybko znaleźli się chętni – autorom udało się nawet zebrać kilka tysięcy funtów więcej, niż pierwotnie planowano. Na pierwszą wersję beta dla interfejsu Modern musieliśmy czekać grubo ponad rok, a i wtedy nie obyło się bez problemów – aplikacja była w skutek problemów z działaniem kilkukrotnie usuwana ze sklepu. Nadal zresztą nie jest idealna, bo brak jej np. interfejsu w języku polskim, a poza tym ciągle natrafić można na najróżniejsze problemy, w efekcie czego średnia ocen to zaledwie 2,9 – wynik słaby biorąc pod uwagę popularność wersji desktopowej.

Odtwarzacz VLC media player w najnowszej wersji znajdziecie w bazie programów naszego serwisu. Dostępny jest on zarówno w wersji desktopowej (którą zalecamy jeżeli korzystacie z Windows 8 lub starszych edycji), jak i mobilnej. Miejmy nadzieję, że ta najnowsza odsłona będzie działać znacznie lepiej, niż wersja dla Modern UI. Pamiętajmy, że jest to nadal wersja beta, która mimo wszystko może powodować pewne problemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)