Office 2010 Starter za 2 dolary dla producentów komputerów

Office 2010 Starter za 2 dolary dla producentów komputerów

Wojciech Cybulski
12.05.2010 21:33, aktualizacja: 12.05.2010 21:45

Dziś w godzinach popołudniowych nastąpiła oficjalna premiera pakietu biurowego Microsoft Office 2010. W międzyczasie serwis ZDNet dotarł do slajdu opisującego warunki, na jakich Microsoft będzie sprzedawać producentom komputerów licencję na okrojoną wersję tego pakietu - Office 2010 Starter. W zależności od wyboru dodatków ma ona kosztować 2 lub 5 dolarów.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, Office 2010 Starter będzie darmową (wliczoną w cenę nowego komputera) edycją pakietu biurowego Microsoftu, wyposażoną jedynie w podstawowe możliwości edycji dokumentów. W jego skład wejdzie okrojony z funkcji Word i Excel - oba programy będą wyświetlały reklamy zmieniane co 45 sekund, a użytkownik będzie mógł zakupić aktualizację do płatnej edycji Office 2010. Producenci komputerów będą mogli wybrać między dwoma wariantami licencji na Office 2010 Starter. Decydując się na wersję tańszą, kosztującą 2 dolary, producenci będą musieli dodać do systemu także pasek Bing Bar oraz pakiet programów Windows Live Essentials. Ponadto w przeglądarce internetowej będzie trzeba ustawić stronę startową na MSN, zaś silnik wyszukiwania na Bing. Wariant kosztujący 5 dolarów oczywiście nie będzie zawierał dodatkowych wymogów.

Sprzedaż Office 2010 Starter zostanie połączona z możliwością płatnej migracji ku pełnej wersji pakietu. Microsoft wprowadzi do sprzedaży specjalne karty z kodami, które pozwolą przekształcić Office Starter w pozbawioną reklam edycję Home and Student, Home and Business lub Professional. Oczywiście w sklepach nie zabraknie również tradycyjnych wersji BOX z płytą instalacyjną, jednak będą one droższe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)