Office 365 dostanie możliwość edycji plików PDF, w końcu bez konwerterów

Office 365 dostanie możliwość edycji plików PDF, w końcu bez konwerterów

Office 365 dostanie możliwość edycji plików PDF, w końcu bez konwerterów
19.06.2018 14:18

Office 365 rozwija się w ciekawym kierunku. Współpraca Microsoftu z Adobe idzie dobrym torem, a w efekcie otrzymamy możliwość podglądu i edycji plików PDF bezpośrednio w pakiecie Microsoftu.

Od ubiegłego roku współpracuje z Adobe. Partnerstwo przyniosło między innymi integrację systemu Adobe Sign z Office 365, Microsoft Teams i Outlookiem. Użytkownicy wydają się zadowoleni, a na elektroniczne podpisywanie dokumentów przeniosła się między innymi administracja stanowa Hawajów. Dzięki temu zaoszczędziła mnóstwo papieru i czasu pracowników.

Microsoft i Adobe idą za ciosem. Współpraca z Adobe Document Cloud zostanie rozszerzona, a Office 365 zyskuje nowe możliwości pracy z plikami PDF. Nie chodzi tylko o podgląd i adnotacje. W Wordzie, Excelu, PowerPoincie, OneDrive i SharePoincie w wersji online (wersja z wstążką) wprowadzane są właśnie paski z narzędziami do tworzenia i edycji plików PDF bez importowania przez konwerter. Będzie też można eksportować tworzone dokumenty jako PDF z zachowaniem formatowania, ochroną hasłem i multimediami. Z kolei z poziomu SharePointa będzie można błyskawicznie połączyć kilka plików w jeden PDF dzięki usługom Adobe.

Obraz

Możliwości cyfrowego podpisywania dokumentów zostały głębiej zintegrowane z Dynamics CRM, a za kilka tygodni będą dostępne na platformie Azure. Skorzystają przede wszystkim firmy, będące często klientami Adobe i Microsoftu jednocześnie. Dla użytkowników indywidualnych oznacza to łatwiejsze korzystanie z PDF-ów, co na pewno przyda się na uczelni.

Opisane wyżej zmiany to także kolejny etap na drodze Microsoftu do uczynienia Office'a łatwiejszym w obsłudze. Na Office.com jest już testowana uproszczona wstążka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)