Office Online już łączy się z Dropboksem

Office Online już łączy się z Dropboksem

Office Online już łączy się z Dropboksem
09.04.2015 22:23, aktualizacja: 09.04.2015 22:33

Już nie tylko w aplikacjach mobilnych z pakietu Office można korzystać z dysku Dropbox. Możliwość zapisywania dokumentów na Dropboksie trafiła właśnie do przeglądarkowej wersji pakietu. Komunikacja działa w dwie strony – przeglądarkowy interfejs Dropboksa pozwala od razu otworzyć dokumenty w aplikacjach Office Online.

Podczas pracy w Office Online można dodać konto w usłudze Dropbox i przeglądać przechowywane na nim pliki, a jeśli są to dokumenty czytelne dla programów Office'a, można otworzyć je do edycji. Można także przy tworzeniu nowego dokumentu wybrać Dropboksa jako jego lokalizację. Plik będzie automatycznie zapisywany, więc na wstążce nie znajdziemy polecenia „Zapisz”.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas przeglądania plików na Dropboksie w przeglądarce mamy możliwość otwarcia podglądu dokumentu, a na górnej belce pojawiła się możliwość uruchomienia odpowiedniej aplikacji z Office Online w celu edycji. Uzyskanie odnośnika do udostępniania pliku to kwestia jednego kliknięcia w Wordzie czy Excelu. Współpraca między usługami działa bezproblemowo i praktycznie nie widać kiedy przechodzimy między aplikacją Dropboksa i Microsoftu. Jedynym problemem może być uboższy zestaw formatów plików, które odczytają aplikacje Office Online, w porównaniu do desktopowego Office'a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Microsoft zacieśnia współpracę z Dropboksem, rozpoczętą w ubiegłym roku. Komunikacja z tym dyskiem została najpierw wprowadzona w aplikacjach mobilnych. Integracja Dropboksa i Office Online została zapowiedziana na pierwszą połowę tego roku i wprowadzona zgodnie z planem. Długo oczekiwana aplikacja Dropboksa dla Windows Phone także jest już dostępna.

Jeśli więc ktoś korzysta z Dropboksa do przechowywania plików i Office'a do edycji dokumentów, będzie bardzo zadowolony z wprowadzonych zmian. To oczywiście nie koniec. Pod koniec ubiegłego roku zapowiedziana została integracja desktopowych programów pakietu z Dropboksem, co naprawdę zmieni sposób pracy. Możliwe będzie sprawdzanie, czy istnieje nowsza wersja pliku, uzyskanie odnośnika w celu udostępniania, a także współdzielenie folderów. Przy pracy w kilka osób z jednym plikiem niemożliwe będzie utworzenie dwóch jego wersji, ale niestety na pełnowymiarową pracę grupową jeszcze nie możemy liczyć.

Tymczasem na Dropboksie…

350133699926976449

Ciekawe czy taka sama opcja pojawi się dla Outlooka. Wyższość Gmaila nad pocztą Microsoftu z pewnością nie jest mile widziana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)