Office UI Fabric: framework upodabniający strony do pakietu Office

Office UI Fabric: framework upodabniający strony do pakietu Office
Redakcja

01.09.2015 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznej konferencji BUILD firma Microsoft zaprezentowała wiele nowości związanych z jej oprogramowaniem. Jedną z nich było ogłoszenie możliwości tworzenia aplikacji internetowych bardzo przypominających pakiet Office. Teraz zaprezentowano Office UI Fabric – specjalny framework, który ma ułatwić to zadanie.

Obraz

Jest to framework responsywny, stworzony z uwzględnieniem urządzeń mobilnych, który może posłużyć do tworzenia zarówno zupełnie nowych aplikacji, jak i rozwijania już istniejących. Wystarczy zastosować odpowiednie style CSS, aby nasza witryna przypominała pakiet Office – te biorą bowiem na siebie typografię, kolory, ikony, informację, a także całą siatkę pozwalającą na dopasowanie stylu do danego urządzenia.

W ramach frameworka dostępne są także przyciski, nawigacje, a także niektóre typy treści (np. wizytówki, widoki tabel i list). Wykorzystać go można w ramach Office Add-ins. Podobnie do innych frameworków takich jak Bootstrap, stosowane są tutaj unikalne przestrzenie nazw, co wyklucza ewentualne konflikty i nie zaburza działania już istniejących rozwiązań. Jeżeli jesteście zainteresowani wykorzystaniem Office UI Fabric, wszystkie jego pliki i kod źródłowy znajdziecie w serwisie GitHub.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)