Oficjalna premiera Xboxa One w Polsce 5 września, czego jeszcze możemy się spodziewać?

Strona głównaOficjalna premiera Xboxa One w Polsce 5 września, czego jeszcze możemy się spodziewać?
10.06.2014 17:45

Microsoft w końcu podał oficjalną, dokładną datę premiery Xboxa One w Polsce. Czy mimo późniejszej daty wprowadzania na polski rynek ta konsola ma szanse nawiązać walkę z PlayStation 4?

bDYQytIl

Obecnie osoby, które chciały nabyć Xboxa One, musiały kupować egzemplarze przeznaczone na inne rynki. Konsola Microsoftu od 22 listopada 2013 roku była dostępna tylko w wybranych krajach, natomiast dopiero po niemal roku pojawi się w naszym regionie. Są też kraje, które dostaną ją jeszcze później. Oficjalna premiera w Polsce odbędzie się 5 września. Cena ma być zbliżona do obecnych 399 dolarów (wersja bez Kinecta), natomiast za zestaw z konsolą i czujnikiem ruchu prawdopodobnie zapłacimy o 100 dolarów więcej. Tańsza edycja będzie zawierać Xboxa One, bezprzewodowy kontroler oraz 14-dniowy abonament Gold. Wśród interesujących startowych tytułów można wymienić zaprezentowane na targach E3: Forza Horizon 2 i Halo: The Master Chief Collection, które dodatkowo będzie zawierało beta wersję trybu multiplayer z nadchodzącego Halo 5: Guardians.

350109088019080649

Aktualnie nie ma zbyt dokładnych informacji dotyczących tego, jakie usługi i aplikacje będą dostępne w Polsce w dniu premiery, ale na pewno zyskamy dostęp do tak podstawowych jak Skype, Internet Explorer oraz OneDrive. Dzięki funkcji game DVR będziemy mogli dzielić się ze znajomymi nagranymi ciekawymi fragmentów rozgrywki. Warto przypomnieć, że teraz nie musimy korzystać z abonamentu Xbox Live Gold, aby móc korzystać z pewnych aplikacji. W związku z tym dostaniemy darmowy dostęp do YouTube, Xbox Music oraz Internet Explorera, chociaż według mnie dostęp do tych podstawowych aplikacji powinien być wprowadzony już na samym początku.

bDYQytIn

Osoby zainteresowane Xboxem One w końcu będą mogły nabyć konsolę przeznaczoną na polski rynek. Niestety Microsoft ponownie potraktował nas jak klientów drugiej kategorii i konsole dostajemy 11 miesięcy po oficjalnej premierze. Ciekawe do jakich usług i aplikacji będziemy mieli dostęp we wrześniu 2014 roku — do tej pory sprawa nie wyglądała najlepiej i z ponad stu usług my mogliśmy skorzystać z zaledwie kilku. Jeśli i pod tym względem nie będzie zbyt dobrze, to Xbox One będzie miał poważne trudności ze zdobyciem nowych klientów w naszym kraju, zwłaszcza że PlayStation 4 jest dostępne już od dłuższego czasu.

Udostępnij:
bDYQytJj