OneClip. Microsoft testuje multiplatformowy internetowy... schowek

OneClip. Microsoft testuje multiplatformowy internetowy... schowek

OneClip. Microsoft testuje multiplatformowy internetowy... schowek
25.05.2015 13:41, aktualizacja: 27.05.2015 11:39

Wraz z nadchodzącą premierą Windowsa 10, aktualizacji doczeka się przeglądarkowy interfejs usługi pocztowej Microsoftu. Jak się okazuje, na tym nie koniec – trwają wewnętrzne testy nowej usługi, która ma szansę usprawnić korzystanie z komputerowego schowka.

OneClip, bo taką nazwę będzie nosiła usługa, jest po prostu rozszerzonym schowkiem, który do działania wykorzystuje serwery Microsoftu. Najbardziej przydatną funkcją, jaką oferuje chmura jest oczywiście możliwość błyskawicznej synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami.

Aktualnie OneClip jest w fazie wewnętrznych testów beta, jednak na twitterowym koncie użytkownika WalkingCat pliki instalacyjne zostały już opublikowane. Oczywiście chętnym do testowania na własną odpowiedzialność zalecamy uruchomienie ich w wyizolowanym środowisku maszyny wirtualnej. Testować można jak dotąd wersje na Windowsa i Androida. Aplikacja dla systemu Windows Phone nie jest dostępna w naszym regionie. Docelowo One Clip ukaże się także dla systemów Apple'a.

Obraz

W OneClip możliwe będzie także przechowywanie zrzutów ekranu oraz wielokrotne wklejanie raz pobranej treści. Oczywiście trudno mówić tu o jakimś szczególnym geniuszu i nowatorstwie. Bardziej rozsądny wydaje się oficjalny komunikat Microsoftu na temat OneClip, w którym otwarcie zostaje postawione pytanie: dlaczego nikt nie pomyślał o tym wcześniej? Otóż pomyślał, i to sam Microsoft!

Zdnet.com przypomina, że w 2006 roku Ray Ozzie, ówczesny dyrektor techniczny Microsoftu, zaprezentował podczas Emerging Technology Conference podobny pomysł, który jednak zginął w odmętach historii. Trzeba przyznać, że w 2015 pomysł stworzenia uniwersalnego schowka synchronizowanego pomiędzy wieloma urządzeniami z różnym systemem operacyjnym, wydaje się dużo bardziej uzasadniony, niż jeszcze 9 lat temu.

Na stronie aplikacji w Windows Store dostępne są recenzje, które świadczą o bardzo pozytywnym przyjęciu OneClip. Nie jest jeszcze znana data pojawienia się stabilnej ogólnodostępnej wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)