OneDrive dostaje ochronę „ważnych folderów”. To kolejna odmiana automatycznej synchronizacji

OneDrive dostaje ochronę „ważnych folderów”. To kolejna odmiana automatycznej synchronizacji

OneDrive dostaje ochronę „ważnych folderów”. To kolejna odmiana automatycznej synchronizacji
Oskar Ziomek
16.08.2018 09:00

Ochrona plików za pośrednictwem chmury Microsoftu staje się właśnie nieco łatwiejsza. Jak zauważa serwis The Verge, do OneDrive'a trafiają nowe ustawienia, które mają pomóc użytkownikom w prosty sposób wskazywać foldery wymagające szczególnej uwagi. Będą one zawsze automatycznie synchronizowane z chmurą, by w ten sposób zapewnić ich kopię zapasową na serwerach na wypadek uszkodzenia komputera lub przypadkowego usunięcia danych z dysku lokalnego.

Z pozoru funkcja nie różni się więc niczym od podstawowych możliwości OneDrive'a w Windowsie 10. W końcu dotychczas pliki również były synchronizowane, o ile wybrano właściwe foldery do wymiany danych. W tym przypadku chodzi jednak o automatyczne synchronizowanie dokumentów, obrazów, a także plików na pulpicie w taki sposób, by ich najświeższe wersje były zawsze dostępne na dowolnym komputerze użytkownika.

Ustawienia ochrony ważnych folderów, źródło: The Verge.
Ustawienia ochrony ważnych folderów, źródło: The Verge.

Słowem, funkcję można uznać za przydatną, o ile korzysta się na bieżąco z kilku komputerów, a przeglądanie identycznej struktury katalogów na potrzeby OneDrive'a jest mało wygodne. Automatycznie synchronizujące się pliki widoczne na pulpicie mogą stanowić duże ułatwienie w codziennej pracy (o ile użytkownik faktycznie przechowuje na nim wyłącznie te na bieżąco wykorzystywane). Microsoft zwraca uwagę także na inny atut takiego rozwiązania – umieszczenie dokumentów w OneDrive stanowi stosunkowo od niedawna dodatkową ochronę przed ransomware.

Ochrona ważnych folderów nie jest nowością dla użytkowników korzystających z OneDrive'a zawodowo w firmach. W tej wersji aplikacji funkcja ta jest dostępna od kilku tygodni. Teraz zaczęła trafiać do wszystkich użytkowników indywidualnych i już wkrótce będzie mógł z niej korzystać każdy z Windowsem 10. Co ciekawe, ochrona folderów ma wiele ograniczeń, w tym te związane z maksymalną wielkością pojedynczego pliku oraz dopuszczalnymi nazwami. O szczegółach można przeczytać na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)