OneNote dla Androida już niebawem z obsługą pisma odręcznego i odświeżonym interfejsem

OneNote dla Androida już niebawem z obsługą pisma odręcznego i odświeżonym interfejsem
Redakcja

28.07.2014 17:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu Microsoft wprowadził na Androidzie wersję beta swojego notatnika OneNote. Kiedyś wydawać by się mogło zapominana i niedoceniana aplikacja obecnie jest coraz intensywniej promowana. Nowa wersja, choć póki co testowa, wprowadza bardzo zauważalna zmiany. Najważniejsze to nieco zmieniony interfejs, a także obsługa wprowadzania notatek pisanych odręcznie lub przy pomocy pióra cyfrowego.

Obraz

Aplikacja, która stanowi poważnego konkurenta dla Evernote, ale nie będąca obwarowana żadnymi limitami np. transferu miesięcznego, jest aktywnie rozwijana. Kiedyś był to zwykły składnik pakietu Office, który sam w sobie był dosyć drogi jak na to co oferował. Od kiedy możliwe stało się łączenie pracy na wielu urządzeniach dzięki synchronizacji, aplikacja zyskała drugie życie. Microsoft wydał wersję dla Androida już w pierwszej połowie 2012 roku, ale aplikacja długo nie była w stanie konkurować z podobnymi tworami. Dopiero kolejne aktualizacje dodające nowe funkcje odpowiednio podniosły jej poziom. Od 9 kwietnia nie było jednak aktualizacji, co może dziwić. Najwyraźniej coś się jednak szykuje, o czym świadczy choćby bardzo nietypowy spot reklamowy dotyczący OneNote.

Obecnie trwają testy wersji beta, w której znajdziemy kolejne nowości. Jedną z nich jest obsługa pisma odręcznego. Użytkownik może wprowadzać treść palcami, może również używać pióra elektronicznego, co z pewnością będzie przydatne do zapisywania słów. Microsoft postanowił także nieco rozbudować opcje formatowania, wprowadził ponadto wsparcie dla modelu LG G3. W oczy rzuca się również nieco odmieniony interfejs – listę notatek możemy wysuwać gestem przesunięcia z lewej strony. Jeżeli go powtórzymy, przejdziemy do listy sekcji, a po kolejnym razie do listy notatników. Nie trzeba więc już naciskać, aby szybko przełączać się pomiędzy notatkami, wystarczą same gesty. W widoku notatki zmianie uległ także kolor belki i samego tła listy, który teraz nie jest taki sam jak tła logo aplikacji, lecz zbliżony do koloru turkusowego.

Jeżeli jesteście zainteresowani programem beta aplikacji OneNote dla Androida najpierw musicie dołączyć do odpowiedniej społeczności w sieci Google+. Nie jest to wymóg firmy Microsoft, ale Google, który przez wspomnianą sieć realizuje niejako system zgłoszeń i opinii dla użytkowników aplikacji testowych umieszczonych w sklepie Play. Kolejnym krokiem jest zapisanie się do testów beta. Po wykonaniu tej czynności będziecie już mogli pobrać wersję testową wprost ze sklepu. Jeżeli aplikacja już znajduje się na waszym urządzeniu, zostanie zaktualizowana.

Zapraszamy do samodzielnego wypróbowania notatnika OneNote. Obecnie jest on dostępny w ramach dedykowanej aplikacji w ramach pakietu Office, niewielkiej wersji dla interfejsu Modern, wersji webowej, a także na urządzenia mobilne. Znajdziecie je w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)