OneNote dla Androida z nowym mechanizmem dodawania notatek

OneNote dla Androida z nowym mechanizmem dodawania notatek

OneNote dla Androida z nowym mechanizmem dodawania notatek
Paweł Piskurewicz
11.08.2015 11:44, aktualizacja: 11.08.2015 12:12

Microsoft nie przestaje eksperymentować z aplikacją OneNote. Dzięki programowi testów wersji beta, użytkownicy korzystający z systemu Android mogą sprawdzić nowy mechanizm dodawania treści i tworzenia notatek. Oparto go na znanych chociażby z komunikatora Messenger bąblach.

Charakterystyczne bąble pomogą nam teraz w szybkim dodawania notatek. Microsoft nazwał tę funkcję minipaskiem. Aktywujemy ją z poziomu ustawień aplikacji OneNote. Od tej pory na ekranie będzie widniał niewielki dymek z ikoną notatnika. Dodatkowo możemy go wywołać z poziomu paska powiadomień, a także stworzyć skrót na pulpicie. Aby się go pozbyć wystarczy energiczny ruch w stronę dolnej krawędzi ekranu.

350140606401767361

Minipasek pośredniczy także w dodawaniu treści do OneNote z poziomu innych aplikacji. Jeżeli wybierzemy go z menu udostępniania to w pierwszej kolejności pojawi się bąbel za pomocą którego możemy edytować przesyłaną treść np. poprzez wybranie konkretnego notesu do którego trafi. Możemy również zignorować tę metodę, wtedy po kilku sekundach notatka zostanie dodana w sposób tradycyjny. Nowy mechanizm będzie przydatny zwłaszcza gdy z poziomu telefonu zechcemy gromadzić informacje do jednego notesu z kilku różnych źródeł.

Opcja ta obecnie jest dostępna tylko w wersji beta aplikacji OneNote. Aby z niej skorzystać należy zapisać się do programu testowego, dostępnego na stronie społeczności w serwisie Google Plus. Poza informacjami odnośnie nowych rozwiązań umieszczono tam także film prezentujący jak działa Minipasek. Stabilną wersję OneNote w wersji dla systemów Android, iOS, Windows oraz OS X znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)