OnLive Desktop dla Androida — Windows 7 z chmury na tablet

OnLive Desktop dla Androida — Windows 7 z chmury na tablet

02.03.2012 12:44, aktualizacja: 02.03.2012 15:10

Firma OnLive, która umożliwiła pracę na iPadzie z aplikacjami znanymi z Windowsa 7, nie spoczęła na laurach. Do kolekcji dołącza podobne oprogramowanie dla tabletów z Androidem.

Nowo wydana aplikacja OnLive Desktop dla Androida przynosi możliwość pracy w środowisku Windows 7 na tablety z Androidem. Aplikacja daje dostęp do responsywnego, działającego w chmurze pulpitu systemu Windows, który został dodatkowo wyposażony w gesty wielodotykowe i dysk 2GB. Dzięki opracowanej przez OnLive technologii kompresji wideo, opóźnienia mogące pojawić się przy pracy z systemem są niezauważalne. Ponadto, aby zapewnić sobie wrażenie pracy na pełnowymiarowym komputerze, można do tabletu podłączyć myszkę i klawiaturę przez Bluetooth. Niestety aplikacja obsługuje jedynie kliknięcia lewym przyciskiem, więc trzeba będzie zadbać o lekką zmianę przyzwyczajeń.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z w pełni działającymi aplikacjami z pakietu Microsoft Office — Word, Excel i PowerPoint, czy Adobe Readerem. Dokumenty przygotowane na komputerze można umieścić na dysku przez stronę files.onlive.com i dokończyć pracę z dowolnego tabletu z aplikacją OnLive Desktop. Dodatkowo posiadacze konta OnLive Desktop Plus (4,99 dolara miesięcznie) mogą zamiast dysku OnLive korzystać z innej usługi, na przykład z Dropboksa. Dodatkowo dla tych użytkowników dostępna jest przeglądarka, która w sposób podobny do Opery Mini może znacznie przyspieszyć korzystanie z Internetu mobilnego, oraz konto pocztowe. Niestety płatne konta dostępne są na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja OnLive Desktop dla Androida jest dostępna za darmo w Android Market. Jej odpowiednik dla iPada znalazł się w App Store w styczniu. Ponadto OnLive zapowiedział wydanie kolejnych aplikacji i rozszerzenie zasięgu na nowe platformy. W przygotowaniu jest mniejsza wersja OnLive Desktop dla smartfonów, aplikacja dla telewizorów, oraz klienty dla Maków i Windowsa. Warto również zainteresować się

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)