Open Source we włoskiej administracji

Open Source we włoskiej administracji

20.07.2012 13:21

Włoska autonomiczna prowincja Trydent jest kolejną jednostką administracyjną w Europie, w której na komputerach w urzędach i szkołach wkrótce zagoszczą programy otwartoźródłowe.

Związany z Komisją Europejską serwis Joinup, który specjalizuje się w obserwowaniu rozwiązań otwartoźródłowych w Unii Europejskiej, poinformował, że władze prowincji przyjęły prawo dotyczące wprowadzenia otwartego i darmowego oprogramowania do administracji publicznej oraz otwartych standardów wymiany danych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Urzędy mają przygotować plan migracji i udostępnienia kodu źródłowego wykorzystywanych rozwiązań.

Wprowadzenie otwartego oprogramowania ma na celu ułatwienie wymiany danych, szczególnie na polu wszelkiego typu badań naukowych i analiz. Otwarte standardy mają znieść wszelkie bariery i zapewnić wszystkim jednakowy dostęp do danych. Prawo obejmuje organizacje rządowe i szkoły, oraz zachęca pracowników urzędów do czynnego udziału w rozwijaniu oprogramowania na potrzeby prowincji.

Podobne prawo zostało wprowadzone w Apulii.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)