Open Web Foundation stawia na otwarte standardy

Open Web Foundation stawia na otwarte standardy

Wojciech Cybulski
19.11.2009 11:20

Open Web Foundation zakończyło prace nad porozumieniem, które pozwala dowolnej firmie bądź organizacji otworzyć wybrane rozwiązania sieciowe i tym samym przyczynić się do szybszego rozwoju Internetu.

OWF Agreement ma pozwolić na popularyzację i standaryzację wielu interesujących rozwiązań opracowanych przez małe firmy bądź wielkie korporacje. Ideą umowy jest przyspieszenie rozwoju sieci poprzez dobrowolną współpracę wielu podmiotów, które chcą popularyzować własne rozwiązania rezygnując równocześnie z pobierania opłat licencyjnych bądź stosowania ograniczeń w dalszym wdrażaniu i używaniu udostępnionej specyfikacji. Aktualnie wśród członków Open Web Foundation rozwijających własne projekty w oparciu o wzajemną umowę OWFa znajdziemy takich gigantów jak Yahoo!, Facebook, Google czy Microsoft.

Fundacja obiecuje, że na umowie OWFa promocja otwartych protokołów, specyfikacji i formatów się nie zakończy. Open Web Foundation ma w ciągu najbliższych miesięcy przedstawić kolejne projekty porozumień i umów oraz przygotować zestaw wytycznych przydatnych przy tworzeniu otwartych standardów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)