r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

openSUSE 12.1 wydany

Strona główna Aktualności

Po trwających kilka miesięcy testach jest już dostępne stabilne wydanie openSUSE 12.1 - znanej i cenionej dystrybucji Linuksa.

Wydanie 12.1 jest drugą po 11.4 stabilną kompilacją openSUSE wydaną w tym roku. System jest dostępny między innymi ze środowiskiem graficznym Gnome 3.2, który zapewnia lepszą obsługę małych ekranów i konfiguracji wielomonitorowych. Znajdziemy w nim także nowy menedżer dokumentów, szybki podgląd w menedżerze plików, usprawnione zarządzanie kolorami i mechanizm automatycznej rotacji obrazu w urządzeniach z dotykowym ekranem. Możemy skorzystać także z konkurencyjnego KDE, a konkretnie KDE Plasma Desktop 4.7. W openSUSE 12.1 znajdziemy także przeglądarkę Firefox 7, którą możemy zastąpić udostępnionym w standardowym repozytorium Chromium 16.

Wśród kolejnych nowości warto wymienić domyślną obsługę OwnCloud oraz integrację z systemd. Ponadto openSUSE 12.1 jest jedną z pierwszych dystrybucji oferujących pełną obsługę systemu plików btrfs, który umożliwia między innymi łatwe cofanie zmian. Ponadto twórcy zaktualizowali dostarczane z systemem pakiety i załatali dostrzeżone w poprzednich wydaniach błędy. openSUSE 12.1 wprowadza także zmiany w numeracji kolejnych wydań. Zgodnie z nowymi zasadami udostępniane co 8 miesięcy kompilacje będą oznaczone numerami 12.2 (lipiec 2012 roku), 12.3 (marzec 2013 roku) i 13.1 (listopad 2013 roku).

r   e   k   l   a   m   a

openSUSE 12.1 można pobrać z naszego portalu z działu Systemy -> Linux.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.