OpenAI. Mistrzowie świata "Dota 2" przegrali mecz z SI. Każdy może spróbować

OpenAI. Mistrzowie świata "Dota 2" przegrali mecz z SI. Każdy może spróbować

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
14.04.2019 19:09

Swego czasu Steve Wozniak żartował, że "człowiek będzie dla robotów niczym zwierzę hodowlane dla ludzi". Chciał tym samym zobrazować, jaką przewagę może uzyskać technologia nad człowiekiem. A efekty prac nad sztuczną inteligencją są coraz bardziej zaskakujące.

SI ogólnego przeznaczenia, stworzona w ramach projektu OpenAI, pokonała właśnie jeden z najlepszych teamów świata, RedBull OG, w grę "Dota 2". Zwycięzcy prestiżowego turnieju The International 2018 nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali starcie w stosunku 0-2, nawiązując stosunkowo wyrównaną walkę tylko w pierwszej rundzie.

Co kluczowe, OpenAI nie jest modelem stworzonym bezpośrednio pod kątem gier. Zamiast tego, jak twierdzą twórcy, może nauczyć się realizować dowolne zadanie.

Szef projektu, Greg Brockman, zdradza, że "Dota 2" została wykorzystana jednie jako poligon doświadczalny. Jak ujawnia, SI w ciągu 10 mies. rozegrała mecze, na które człowiek potrzebowałby 45 tys. lat. – Jeszcze się nie znudziła – komentuje z wyraźnym przekąsem Brockman.

Sprawdź się przeciwko SI

Teraz, gdy sztuczna inteligencja pokonała zespół RedBull OG, każdy fan "Doty 2" może spróbować swych sił w starciu z robotem. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu; podać adres e-mail, a także określić preferowany tryb gry i region. Wyzwanie rusza 18 kwietnia o godz. 18:00 czasu pacyficznego, czyli 19 kwietnia o godz. 3:00 czasu polskiego.

Grę "Dota 2" pobierzesz bezpłatnie z naszej bazy oprogramowania

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)