Opera 10.50 beta dla Windows wydana

Opera 10.50 beta dla Windows wydana

Wojciech Cybulski
11.02.2010 12:58, aktualizacja: 11.02.2010 19:33

Opera Software wydała przeglądarkę internetową Opera 10.50 beta dla Windows, w której znalazło się wiele nowych funkcji i ciekawych usprawnień.

Opera 10.50 beta wzbogaciła się o Carakan, szybki silnik przetwarzający skrypty JavaScript oraz nową platformę do obsługi widżetów, które mogą teraz wyjść poza przeglądarkę i działać wprost na pulpicie. Twórcy włożyli także wiele wysiłku, by Opera 10.50 była przyjemna dla oka - za sprawą wysokiej integracji z powłoką Aero Glass użytkownicy mogą cieszyć się efektami przezroczystości i wykorzystaniem nowych funkcji Windows 7, takich jak Aero Peek. Za rysowanie stron oraz GUI odpowiedzialna jest nowa biblioteka Vega, która cechuje się dużą płynnością generowanego obrazu i wysoką wydajnością.

Opera 10.50 zapewnia także lepszą zgodność z najnowszymi standardami poprzez obsługę funkcji obecnych w HTML5 (m.in tagu video) oraz CSS 3. Poprawiony pasek adresu w miarę pisania podsuwa użytkownikowi propozycje witryn w oparciu m.in. o treść, a nie tylko adresy odwiedzanych stron. Usprawniono także okna dialogowe wywoływane przez skrypty i powiadomienia HTTP, takie jak zapytanie o login i hasło - od teraz wyświetlają się one jako nakładki na strony i nie blokują przełączania kart. Nowa Opera wzbogaciła się także o tryb "prywatnego przeglądania", znany m.in. z Firefoksa oraz usprawniony moduł wyszukiwania informacji na stronach internetowych.

Przeglądarkę Opera 10.50 beta dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Przypominamy, że nie jest to jeszcze wersja finalna, może zatem być potencjalnie niestabilna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)