Opera 40 z wbudowanym VPN-em. Inwigilacja internautów stała się trudniejsza

Opera 40 z wbudowanym VPN‑em. Inwigilacja internautów stała się trudniejsza

Opera 40 z wbudowanym VPN-em. Inwigilacja internautów stała się trudniejsza
20.09.2016 09:49, aktualizacja: 20.09.2016 10:07

Opera 40 już jest – i jest najważniejszym wydaniem od dawna.Przeglądarka z wbudowanym VPN-em to bowiem najlepszy ostatniopomysł, jaki pojawił się w tej coraz mniej ekscytującej kategoriioprogramowania. Wraz z premierą, Opera Software ogłosiła, żewirtualne sieci prywatne powinny być jednym z podstawowych narzędziwykorzystywanych przez internautów. I słusznie, w erze inwigilacjiaktywności internautów przez podmioty komercyjne i rozmaite organypaństwowe, realnej prywatności nie da się uzyskać za pomocąsymbolicznych metod, takich jak Do Not Track.

Po włączeniu wirtualnej sieci prywatnej w Ustawienia >Prywatność i bezpieczeństwo > VPN > Włącz VPN, wszystkiepołączenia między przeglądarką a serwerami internetowymi będąprzekierowywane przez bezpieczny tunel do serwerów firmy SurfEasy,partnera Opery w tym przedsięwzięciu. Zobaczymy wówczas przy lewejkrawędzy paska adresowego przycisk VPN, którego kliknięcie rozwijapanel usługi.

VPN Opery w akcji: łączymy się przez serwer w Holandii
VPN Opery w akcji: łączymy się przez serwer w Holandii

Dowiemy się z niego, jaki ruch wygenerowaliśmy po tympołączeniu, będziemy mogli też wybrać interesujący nas serwerwychodzący: dostępne są lokalizacje w Kanadzie, Niemczech,Holandii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych. W trybie automatycznymwybierany jest najszybszy dla pożądanego połączenia. Producentzapewnia, że nie gromadzi żadnych logów aktywności użytkowników,a poufność przesyłanej komunikacji zapewnia szyfrowanie AES z256-bitowym kluczem. Mamy też możliwość oddzielnych ustawień VPNdla okna normalnego i okna przeglądania prywatnego.

Free and built-in VPN in Opera browser | BROWSER FOR COMPUTER | OPERA

Przeglądarka została zbudowana na bazie Chromium 53. Opróczzmian wprowadzonych przez Google w tej wersji, znajdziemy tuulepszony tryb oszczędzania energii, wraz z możliwościąokreślenia, kiedy powinien się on automatycznie włączać,wsparcie dla protokołu Chromecast (działa już rozszerzenie GoogleCast), poprawiono też mechanizmy wyskakiwania odtwarzaczy wideo, zaśdo czytnika newsów dodano obsługę kanałów RSS. Jak widać toświetne wydanie, pełne realnych, przydatnych ulepszeń, a nie tylkoosobliwych eksperymentów z interfejsem użytkownika.

Operę 40 pobierzecie z naszej bazy oprogramowania w wersjach naWindowsa i macOS-a. Zapraszamy też do wypróbowania mobilnej Opery na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)