Opera 56 połączy pasek adresu z szybkim wybieraniem i wprowadzi nowy interfejs ustawień

Opera 56 połączy pasek adresu z szybkim wybieraniem i wprowadzi nowy interfejs ustawień

Opera 56 połączy pasek adresu z szybkim wybieraniem i wprowadzi nowy interfejs ustawień
31.07.2018 20:06, aktualizacja: 31.07.2018 20:58

Twórcy Opery przodują w świecie przeglądarek pod względem częstotliwości zmian wprowadzanych w interfejsie. Trzeba przyznać, że nie ma wielkiej konkurencji – Chrome w tej kwestii słynie ze stagnacji, zaś cykl wydawniczy Edge’a sprzężony jest z Windowsem. W Vivaldim priorytety są już nieco inne, o czym pisałem w ostatnim czasie.

Obraz

Wróćmy jednak do Opery. W kanale deweloperskim ukazała się właśnie wersja 56, która, a jakże, wprowadza spore zmiany w kluczowych elementach interfejsu przeglądarki. Na razie w spokoju pozostawiono całkiem już rozbudowany i naprawdę udany panel boczny – nowości pojawiły się w pasku adresu. Odtąd został on w pewnym sensie połączony z menu kontekstowym oraz… ekranem szybkiego wybierania.

Jak to działa w praktyce? Po kliknięciu pola adresu, niżej wyświetlany jest rozbudowany panel wraz z miniaturami zakładek z folderu Speed Dial. Ponadto powyżej dostępne są przyciski dodatkowych funkcji, jakie w ciągu ostatnich miesięcy trafiły do Opery – oprócz kopiowania i wklejania, możliwe jest także zapisania strony jako PDF, zrobienia zrzutu ekranu lub… dodania wpisywanego adresu bezpośrednio do menu szybkiego wybierania.

To nie koniec dużych nowości: deweloperska wersja Opery 56 wprowadza bowiem całkowicie przebudowane ustawienia. Oprócz kosmetycznych zmian w interfejsie, przeorganizowano solidnie kategorie. Odtąd podzielone one będą na cztery kategorie: podstawowe, prywatność i bezpieczeństwo, funkcje i przeglądarka. Najwygodniejszą metodą korzystania z ustawień i tak pozostaje jednak wyszukiwarka.

Obraz

Najnowsza deweloperska wersja Opery dostępna jest na serwerach producenta, zaś stabilne wydanie pobierzecie z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)