Opera 58 już dostępna. Koniec z przypadkowym zamknięciem wielu kart

Opera 58 już dostępna. Koniec z przypadkowym zamknięciem wielu kart

Opera 58 już dostępna. Koniec z przypadkowym zamknięciem wielu kart
23.01.2019 12:17

Twórcy Opery na oficjalnym blogu poinformowali o wydaniu nowej wersji przeglądarki. To pierwsza duża aktualizacja w 2019 roku, która wreszcie pozwala uniknąć przypadkowego zamknięcia kilku otwartych kart, a także wprowadza u rosyjskich użytkowników lepszą jakość dobieranych wiadomości we wbudowanym agregatorze treści.

Po wprowadzeniu usprawnień w instalacji dodatków, a także dodaniu niepożądanych przez większość użytkowników rekomendacji seriali z Netfliksa, właśnie wydana została Opera w wersji 58. Nie mamy do czynienia z dużymi nowościami, ale jak najbardziej wprowadzone funkcje to krok w dobrym kierunku, który powinien podnieść komfort korzystania z przeglądarki.

Obraz

Pierwszą dużą nowością jest dodanie ostrzeżenia przed zamknięciem większej liczby kart. Teraz, gdy mamy otwartych kilka kart, po kliknięciu na przycisk zamknij, przeglądarka wyświetli komunikat z potwierdzeniem operacji. Koniec więc z przypadkowym zamknięciem przeglądarki i możliwą utratą ważnych danych.

Komunikat można oczywiście wyłączyć. W tym celu, po wyświetleniu się ostrzeżenia, zaznaczamy opcję Nie wyświetlaj ostrzeżeń podczas zamykania okna. Jeśli natomiast chcemy ponownie aktywować komunikat, to należy przejść do ustawień Opery i następnie wybrać Zaawansowane. Następnie w opcjach dotyczących interfejsu zaznaczamy Ostrzegaj przed zamknięciem okna z wieloma otwartymi kartami.

Druga większa nowość skierowana jest dla rosyjskich użytkowników przeglądarki. Twórcy obiecują, że dzięki integracji z usługą Yandex Zen, lista dostarczanych wiadomości będzie zawierać lepiej spersonalizowane pozycje. Będą one dobierane na podstawie preferencji i historii odwiedzanych stron internetowych. Warto dodać, że ze strony Yandex Zen można korzystać także w Polsce i co więcej, dostępne są polskojęzyczne serwisy.

Nowa wersja to także poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Operą w nowym wydaniu pobierzecie już z naszej bazy oprogramowania. Przeglądarka dostępna jest w wersji na Windowsa i macOS-a.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)