Opera 64 blokuje skrypty śledzące. Dzięki temu szybciej ładuje strony

Opera 64 blokuje skrypty śledzące. Dzięki temu szybciej ładuje strony

Opera 64 blokuje skrypty śledzące i szybciej ładuje strony
Opera 64 blokuje skrypty śledzące i szybciej ładuje strony
08.10.2019 18:13, aktualizacja: 17.10.2019 09:39

Przeglądarka Opera została wydana w nowej wersji. Opera 64 to przede wszystkim poprawki prywatności, w tym blokowanie skryptów śledzących na stronach. Efektem ubocznym jest znaczny wzrost wydajności – nowa Opera może ładować strony nawet o 20 proc. szybciej niż starsza wersja.

Opera 64: przeglądanie bez śladów

Odwiedzając strony internetowe, zostawiamy sporo śladów. Strony i reklamodawcy stosują różne techniki, by śledzić nasze poczynania w sieci, personalizować zawartość i dobierać nam odpowiednie reklamy. Sam w sobie ten proces nie jest zły i znacznie ułatwia korzystanie z wielu usług. Problem w tym, że zwykle nie wiemy o obecności skryptów śledzących (trackerów).

Dodatkowy skrypt na stronie to oczywiście dodatkowe dane do przetworzenia. Niektóre z nich mogą zwolnić ładowanie stron. To kolejny powód, dla którego warto takie skrypty blokować. Szkoda życia na czekanie, aż strona się załaduje.

Nowe narzędzie blokujące skrypty śledzące działa podobnie do popularnego dodatku NoScript, ale bazuje na liście „EasyPrivacy Tracking Protection List”. Można je szybko włączyć w menu głównym Opery „Łatwa konfiguracja” lub w „Ustawieniach przeglądarki”. Po uruchomieniu blokowania reklam lub skryptów można zmieniać ich ustawienia po kliknięciu ikony w pasku adresu.

Obraz

Opera zapowiada, że blokowanie skryptów może przyspieszyć ładowanie stron nawet o 20 proc. W połączeniu z blokowaniem reklam w Operze może to być nawet 23 proc. Ochrona prywatności jest bezcenna, a do tego mamy jeszcze wbudowany VPN (w zasadzie proxy).

Zrób sobie mema w Operze

Opera 64 wprowadza także ulepszone narzędzie Zdjęcie, ułatwiające robienie zrzutów ekranu. Nowością jest pole tekstowe z fontem Impact, który zrobił zawrotną karierę dzięki memom internetowym. Teraz możesz zrobić mema z dowolnego wycinka strony internetowej. [img=zrzut_2019-10-8o16.44.05]Ponadto narzędzie to pozwala zapisywać stronę jako plik PDF, podobnie jak [url=https://www.dobreprogramy.pl/Nie-drukuj.-Mobilna-Opera-52-zapisze-strone-jako-PDF,News,101879.html]Opera mobilna{/url] i zrobić zrzut ekranu całej strony.

Operę 64 możesz ściągnąć z naszej bazy programów dla systemów Windows i macOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)