r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NoScript 10.1.7.5

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

NoScript to wtyczka do przeglądarek stron internetowych Mozilli (głównie Firefoxa, ale także IceWeasel czy SeaMonkey), która pozwala na zablokowanie skryptów JavaScript i apletów (np. Java, Silverlight i Flash) podczas korzystania z sieci.

Po uruchomieniu NoScript automatycznie wyklucza możliwość uruchamiania skryptów JavaScript i apletów Java, Silverlight i Flash czy innych na wszystkich stronach internetowych. W razie potrzeby możemy jednak wyłączyć tę blokadę na stałe lub do momencie zamknięcia przeglądarki internetowej.

Korzystanie z tego dodatku jest bardzo proste. Po zainstalowaniu rozszerzenia NoScript opcja wyłączenia skryptów JavaScript i apletów możliwa jest poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybraniu odpowiedniej funkcji lub też za pomocą ikony umieszczonej tuż obok paska adresu w interfejsie przeglądarki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Porażka NoScript jako WebExtension – dodatek zbiera negatywne opinie

116
01.12.2017  •  Oskar Ziomek

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ostatecznym wydaniu popularnego rozszerzenia NoScript jako WebExtension – wersji przeznaczonej dla Firefoksa 57 Quantum. Już wtedy wiadomo było, że dodatek ma być dalej rozwijany, bo nie odwzorowuje jeszcze pełnej funkcjonalności poprzednika, ale wymagania użytkowników przerosły możliwości twórców i od kilku dni rozszerzenie zbiera niemal wyłącznie negatywne opinie. Według recenzji użytkowników, NoScript nie działa tak dobrze, jak kiedyś. Jedni sugerują zbyt agresywne działanie i blokowanie interesujących i ważnych fragmentów stron, inni zwracają uwagę na…

NoScript 10 jako WebExtension – zadziała w Firefoksie 57 Quantum

40
21.11.2017  •  Oskar Ziomek

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Firefoksa 57, którym nadal brakuje ulubionych rozszerzeń. Właśnie udostępniona została najnowsza wersja dodatku NoScript, zabezpieczenia blokującego niepożądane skrypty uruchamiane na witrynach. Jest to wersja stworzona jako WebExtension, więc bez problemu działać będzie w Firefoksie Quantum. Co ważne, wcześniej dostępna była hybrydowa wersja rozszerzenia, więc jeśli na bieżąco je aktualizowaliśmy, nie należy się martwić, że po przejściu na WebExtensions znikną z niego nasze preferencje. Warto natomiast zwrócić uwagę, iż choć jest to bezpośredni…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
min_onA   9 #2 19.12.2017 14:33

Wersja 10 to jakieś nieporozumienie.

juta   19 #1 20.09.2017 15:55

Kiedyś używałem. Bardzo dobry, widzę też że dalej jest rozwijany :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.