r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NoScript 5.0.10

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

NoScript to wtyczka do przeglądarek stron internetowych Mozilli (głównie Firefoxa, ale także IceWeasel czy SeaMonkey), która pozwala na zablokowanie skryptów JavaScript i apletów (np. Java, Silverlight i Flash) podczas korzystania z sieci.

Po uruchomieniu NoScript automatycznie wyklucza możliwość uruchamiania skryptów JavaScript i apletów Java, Silverlight i Flash czy innych na wszystkich stronach internetowych. W razie potrzeby możemy jednak wyłączyć tę blokadę na stałe lub do momencie zamknięcia przeglądarki internetowej.

Korzystanie z tego dodatku jest bardzo proste. Po zainstalowaniu rozszerzenia NoScript opcja wyłączenia skryptów JavaScript i apletów możliwa jest poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybraniu odpowiedniej funkcji lub też za pomocą ikony umieszczonej tuż obok paska adresu w interfejsie przeglądarki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NoScript 5.0 – optymalizacja i pierwszy krok w stronę WebExtensions

21
OPROGRAMOWANIE 06.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

NoScript to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń, które w odczuwalny sposób zmienić może codzienne korzystanie z przeglądarki Firefox. Dla wielu stanowi ono także jeden z argumentów, na rzecz dalszego korzystania z programu Mozilli. Właśnie ukazała się nowa wersja NoScript, oznaczona numerem 5.0. Dzięki NoScript jest możliwe blokowanie uruchamiania skryptów JavaScript, czy apletów Silverlight, Flash oraz Java. Ma to nie tylko wpływ na bezpieczeństwo, ale także na szybkość ładowania się stron. Oczywiście nie sposób wyobrazić sobie dziś korzystania z części witryn z całkowicie wyłączoną…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   17 #1 20.09.2017 15:55

Kiedyś używałem. Bardzo dobry, widzę też że dalej jest rozwijany :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.