Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści

Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści14.11.2019 14:52
Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści
Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści

Przeglądarka Opera została wydana w wersji 65. Nowe wydanie popularnej przeglądarki wprowadza zmiany wizualne w pasku adresu, a także usprawnienia blokowania zawartości stron.

Opera 65 – co nowego?

Nowy pasek adresu rzuca się w oczy od razu po aktualizacji przeglądarki. Element ten został zmieniony tak, by pasował do wzornictwa wprowadzonego wraz z wydaniem Opery Reborn 3. Przy wpisywaniu adresu aktywna strona zostaje wyszarzona. Dzięki temu na pierwszy plan przesuwa się pasek adresu i rozwinięta lista sugestii.

350328855875308948

Zauważysz ponadto, że Opera 65 wyświetla na pierwszym miejscu nazwę strony z faviconem, a dopiero potem jej adres. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz podstronę, do której chcesz wrócić. Łatwiej będzie też odróżnić elementy z historii, zakładek i ekranu startowego od wyników wyszukiwania.

Podczas przeglądania z włączoną ochroną prywatności na stronach można skorzystać z wyświetlania blokowanych elementów śledzących. Zamiast elementu przeglądarka pokaże ikonę zablokowanej treści. Kliknięcie jej umożliwi pokazanie zablokowanych elementów. Ponadto Opera 65 pokazuje listę elementów, które zostały zablokowane.

350328855875505556

Ponadto zakładki i historia zostały umieszczone na bocznym pasku przeglądarki. Ma to ułatwić dostęp do nich podczas normalnej pracy. Zakładki i historia zostaną pokazane jako pływające panele, co ma ułatwić korzystanie z nich bez przerywania przeglądania.

Opera jest dostępna w naszej bazie programów dla systemów Windows, macOS.

Jeśli już uzywasz Opery na swoim komputerze, aktualizacja zostanie pobrana automatycznie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)