Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści

Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści

Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści
Opera 65 już jest. Ma nowy pasek adresu i lepsze blokowanie treści
14.11.2019 14:52

Przeglądarka Opera została wydana w wersji 65. Nowe wydanie popularnej przeglądarki wprowadza zmiany wizualne w pasku adresu, a także usprawnienia blokowania zawartości stron.

Opera 65 – co nowego?

Nowy pasek adresu rzuca się w oczy od razu po aktualizacji przeglądarki. Element ten został zmieniony tak, by pasował do wzornictwa wprowadzonego wraz z wydaniem Opery Reborn 3. Przy wpisywaniu adresu aktywna strona zostaje wyszarzona. Dzięki temu na pierwszy plan przesuwa się pasek adresu i rozwinięta lista sugestii.

Obraz

Zauważysz ponadto, że Opera 65 wyświetla na pierwszym miejscu nazwę strony z faviconem, a dopiero potem jej adres. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz podstronę, do której chcesz wrócić. Łatwiej będzie też odróżnić elementy z historii, zakładek i ekranu startowego od wyników wyszukiwania.

Podczas przeglądania z włączoną ochroną prywatności na stronach można skorzystać z wyświetlania blokowanych elementów śledzących. Zamiast elementu przeglądarka pokaże ikonę zablokowanej treści. Kliknięcie jej umożliwi pokazanie zablokowanych elementów. Ponadto Opera 65 pokazuje listę elementów, które zostały zablokowane.

Obraz

Ponadto zakładki i historia zostały umieszczone na bocznym pasku przeglądarki. Ma to ułatwić dostęp do nich podczas normalnej pracy. Zakładki i historia zostaną pokazane jako pływające panele, co ma ułatwić korzystanie z nich bez przerywania przeglądania.

Opera jest dostępna w naszej bazie programów dla systemów Windows, macOS.

Jeśli już uzywasz Opery na swoim komputerze, aktualizacja zostanie pobrana automatycznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)