Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza

Strona głównaOpera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza
13.09.2019 12:53
Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza
Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza

Opera GX powstała z myślą o graczach. Wciąż jest dostępna w wersji testowej, ale już zaliczyła ponad milion pobrań. Przeglądarka przyciąga nietypowymi funkcjami, od możliwości ograniczenia jej apetytu na zasoby komputera po wyświetlanie informacji o nadchodzących premierach gier.

Po pierwsze: nie przeszkadzaj

Wśród wyjątkowych funkcji Opery GX znalazło się ograniczenie zużycia procesora i zajmowanego RAM-u, by dla gry dostępne było więcej zasobów. Do tych ustawień dołączyło właśnie ograniczenie zużycia łącza. Nowa Opera GX nie będzie więc przeszkadzać w grach sieciowych lub streamowaniu. Podobnie jak w przypadku innych zasobów, ogranicznik można włączyć w każdej chwili i ustawić dopuszczalny maksymalny transfer dla Opery GX.

350267892958521281

Dzięki temu, jeśli słuchasz muzyki z YouTube'a lub streamujesz serial w czasie grania po sieci, nie musisz obawiać się niespodziewanych opóźnień. Jeśli jednocześnie transmitujesz swoją rozgrywkę na żywo, możesz jeszcze bardziej ograniczyć potrzeby Opery GX. W menu znajdziesz kilka predefiniowanych wartości ograniczenia.

Po drugie: informuj

Opera GX pomoże ci być na bieżąco ze światem gier, nawet jeśli nie masz czasu na śledzenie wiadomości. W nowej wersji wprowadzony został kalendarz ze wszystkimi premierami, których termin jest już znany. Daty są dodawane ręcznie przez zespół tworzący Operę GX. Kalendarz został umieszczony w GX Corner.

Ponadto w GX Corner pojawia się coraz więcej informacji o grach i promocjach.

350267892958783425

Po trzecie: współpracuj

Obsługa Twitcha w Operze GX pozwala wyświetlać powiadomienia, gdy na obserwowanym kanale zaczyna się transmisja. Opera GX w nowym wydaniu zapewnia też lepszą integrację z Twitchem i podaje więcej informacji o transmisjach. Przeglądarka pozwala dopasować wygląd kanałów, które obserwujesz i zapewnia możliwość filtrowania. Na liście zobaczysz też tytuły gier, w które obecnie grają prowadzący twoje ulubione kanały.

Poprawiona została także integracja z systemem podświetlenia Razer Chroma (ma ją też Vivaldi). Podświetlana myszka lub klawiatura przyjmie zestaw kolorów, który wybierzesz dla swojej przeglądarki w ustawieniach. Przejścia między kolorami zostały wygładzone, a ponadto został dodany nowy efekt wygaszenia.

Jeśli coś ci się podoba lub chciałbyś zaproponować zmianę, możesz wysłać swoją opinię do Opery. Przyciski pozwalające na to pojawiły się w wielu miejscach przeglądarki dla graczy.

Opera GX jest dostępna tylko dla Windowsa. Aktualne wydanie ma charakter testowy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)