Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza

Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM‑u i łącza

Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza
Opera GX: przeglądarka dla graczy ogranicza zużycie procesora, RAM-u i łącza
13.09.2019 12:53, aktualizacja: 13.09.2019 13:06

Opera GX powstała z myślą o graczach. Wciąż jest dostępna w wersji testowej, ale już zaliczyła ponad milion pobrań. Przeglądarka przyciąga nietypowymi funkcjami, od możliwości ograniczenia jej apetytu na zasoby komputera po wyświetlanie informacji o nadchodzących premierach gier.

Po pierwsze: nie przeszkadzaj

Wśród wyjątkowych funkcji Opery GX znalazło się ograniczenie zużycia procesora i zajmowanego RAM-u, by dla gry dostępne było więcej zasobów. Do tych ustawień dołączyło właśnie ograniczenie zużycia łącza. Nowa Opera GX nie będzie więc przeszkadzać w grach sieciowych lub streamowaniu. Podobnie jak w przypadku innych zasobów, ogranicznik można włączyć w każdej chwili i ustawić dopuszczalny maksymalny transfer dla Opery GX.

Obraz

Dzięki temu, jeśli słuchasz muzyki z YouTube'a lub streamujesz serial w czasie grania po sieci, nie musisz obawiać się niespodziewanych opóźnień. Jeśli jednocześnie transmitujesz swoją rozgrywkę na żywo, możesz jeszcze bardziej ograniczyć potrzeby Opery GX. W menu znajdziesz kilka predefiniowanych wartości ograniczenia.

Po drugie: informuj

Opera GX pomoże ci być na bieżąco ze światem gier, nawet jeśli nie masz czasu na śledzenie wiadomości. W nowej wersji wprowadzony został kalendarz ze wszystkimi premierami, których termin jest już znany. Daty są dodawane ręcznie przez zespół tworzący Operę GX. Kalendarz został umieszczony w GX Corner.

Ponadto w GX Corner pojawia się coraz więcej informacji o grach i promocjach.

Obraz

Po trzecie: współpracuj

Obsługa Twitcha w Operze GX pozwala wyświetlać powiadomienia, gdy na obserwowanym kanale zaczyna się transmisja. Opera GX w nowym wydaniu zapewnia też lepszą integrację z Twitchem i podaje więcej informacji o transmisjach. Przeglądarka pozwala dopasować wygląd kanałów, które obserwujesz i zapewnia możliwość filtrowania. Na liście zobaczysz też tytuły gier, w które obecnie grają prowadzący twoje ulubione kanały.

Poprawiona została także integracja z systemem podświetlenia Razer Chroma (ma ją też Vivaldi). Podświetlana myszka lub klawiatura przyjmie zestaw kolorów, który wybierzesz dla swojej przeglądarki w ustawieniach. Przejścia między kolorami zostały wygładzone, a ponadto został dodany nowy efekt wygaszenia.

Jeśli coś ci się podoba lub chciałbyś zaproponować zmianę, możesz wysłać swoją opinię do Opery. Przyciski pozwalające na to pojawiły się w wielu miejscach przeglądarki dla graczy.

Opera GX jest dostępna tylko dla Windowsa. Aktualne wydanie ma charakter testowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)