Vivaldi 2.5 pierwszą przeglądarką z RGB – wspiera system Razer Chroma

Strona główna Aktualności
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

O autorze

Jeszcze do niedawna za branżową alegorię absurdu uważano toster z LED-ami, ale dzięki firmie Razer taki sprzęt rzeczywiście powstaje. Pora na kolejny krok. Ten sam Razer wraz z Vivaldi Technologies, twórcami przeglądarki Vivaldi, postanowili uczynić efektowniejszym(?) przeglądanie internetu. Vivaldi, od wersji 2.5, wesprze system oświetlenia Razer Chroma.

O co chodzi? Razer Chroma ma API, które pozwala deweloperom gier sterować diodami. Programista może na przykład sprawić, że kiedy bohater zostanie poważnie raniony, diody RGB w kompatybilnym sprzęcie zaczną świecić światłem czerwonym, albo intensywnie pulsować.

Vivaldi skorzysta z tej cechy, aby dostosować nastrój podświetlenia do kolorystyki przeglądanych witryn. Zgaduję, że na "dobrychprogramach" peryferia Razer się zazielenią.

Autorzy pomysłu nie ukrywają, chcą tym sposobem uśmiechnąć się do graczy. – Ta wyjątkowa integracja z Razer Chroma dodaje zupełnie nowy wymiar do przeglądania [internetu] – mówi Jon von Tetzchner, CEO Vivaldi. – Razer Chroma szanuje styl gry użytkownika i jest niepowtarzalnym wyrazem indywidualności, a to naturalnie wpisuje się w charakterystykę Vivaldi – tłumaczy prezes.

Aktywacja nowej funkcji jest banalnie prosta. Wystarczy udać się do menu Ustawienia, a następnie w zakładce Motywy zaznaczyć opcję Włącz Chroma. Pamiętając oczywiście, że rozwiązanie wymaga peryferiów z Razer Chroma, a nie – niestety – dowolnych z diodami typu RGB.

Co więcej, choć przeglądarka Vivaldi dostępna jest także w wersji dla Linuksa i macOS, funkcja Chroma działa tylko na wydaniu Windowsowym. Ale to ograniczenie samego API.

Przeglądarkę Vivaldi znajdziesz w naszej bazie oprogramowania

© dobreprogramy
s