Opera Mini dla Androida teraz ze wsparciem dla dużych rozdzielczości

Opera Mini dla Androida teraz ze wsparciem dla dużych rozdzielczości
Redakcja

19.03.2014 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Norweska Opera Software ma swój niezaprzeczalny udział w rozwoju przeglądarek internetowych, tak tych typowo desktopowych jak, a może i przede wszystkim mobilnych. Choć producent ostatnio zaprezentował swoją usługę Max do kompresowania danych, nie pozostawia bez opieki swoich przeglądarek, które również pozwalają na znaczne obniżenie kosztów korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych. Zaktualizowane zostały Opera dla Androida, a także jej wersja Mini, w wypadku której mamy do czynienia z innym rodzajem działania tj. całe strony przechodzą przez serwery producenta i są odpowiednio minimalizowane i kompresowane.

Obraz

Najważniejsza zmiana jaka zaszła w Operze Mini to wsparcie dla ekranów o dużych rozdzielczościach, takich jak chociażby Full HD, nie mówiąc już o fabletach z jeszcze większą ilością pikseli na ekranie. Do tej pory Opera co prawda działała, niemniej wyświetlany przez nią interfejs był niedostosowany do takich rozdzielczości, zbyt mały i po prostu niewygodny w obsłudze. Teraz obsługa przeglądarki nie wymaga już iście chirurgicznej precyzji ze strony użytkownika. Kolejna istotna zmiana to wprowadzenie wsparcia dla nowego środowiska uruchomieniowego ART. Jak wiadomo, nie każda aplikacja jest z nim kompatybilna, chociażby właśnie Opera Mini wymagała wprowadzenia poprawek, które zapewnią bezproblemowe działanie przeglądarki po przełączeniu z Dalvika na ART. Nie powinno już być problemów z takim połączeniem, a dzięki zmianie środowiska sama przeglądarka może działać również nieco szybciej.

Pewne zmiany pojawiły się także w Operze dla Androida w wydaniu „pełnoprawnym” tj. obsługującym JavaScript po stronie użytkownika i jedynie opcjonalnym trybem Turbo do kompresji tylko niektórych treści. Są to przede wszystkim poprawki błędów: wyświetlanie pustych miniaturek, problemy z zapisywaniem haseł, poprawione zamykanie się aplikacji podczas odtwarzania materiałów wideo na niektórych stronach, a także związane z przywracaniem sesji. Operę dla Androida, zarówno w wersji pełnej jak i mini znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Przypominamy również, że dla osób, którym nie odpowiada najnowsza edycja tej przeglądarki dostępna jest ciągle wersja Mobile Classic, która choć nie aktualizowana od października, nadal może z powodzeniem służyć do przeglądania witryn internetowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)