Opera Mini teraz dostępna także dla smartwatcha Samsung Gear S

Opera Mini teraz dostępna także dla smartwatcha Samsung Gear S
Redakcja

07.10.2014 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inteligentne zegarki to produkty, które jeszcze dosyć powoli wkraczają na rynek, choć zdecydowanie nie można nie zwracać na nie uwagi. Wszystko wskazuje na to, że producenci będą w nie inwestować, tym bardziej, że da się na nich uruchomić nawet system Windows. Ich możliwości są mocno ograniczone, brakuje choćby podstawowej przeglądarki internetowej, bo dla wielu osób taki rozmiar ekranu jest w zupełności wystarczający, aby na szybko coś sprawdzić. Norweska firma Opera Software postanowiła zmienić tę sytuację i udostępniła Operę Mini w wersji dla Samsunga Gear S. Czy niebawem i smartfony staną się zbędne?

Obraz

Przypomnijmy, że niedawno zaprezentowany zegarek Samsung Gear S jest wyposażony w wykrzywiony wyświetlacz o wielkości 2” wykonany w technologii Super AMOLED i rozdzielczości 360 x 480 pikseli. Można zadać sobie pytanie, w jaki sposób będziemy sterować przeglądarką, na przecież tak małym ekranie dotykowym? Opera rozwiązała ten problem oferując po prostu duże przyciski, tak, aby zminimalizować ryzyko pomyłki. W efekcie znany z innych wersji tej przeglądarki Speed Dial, strona główna zawierająca odnośniki do często odwiedzanych przez nas witryn ma znacznie rzadszą siatkę z większymi ikonami. Nawigacja opiera się na gestach i dotyku, podobnie jak w wersji na telefony i tablety.

Przeglądarka wspiera rozwiązanie nazwane przez Operę „Smart Page”, a więc możliwość powiązania aplikacji z ulubionymi witrynami i sieciami społecznościowymi. Możliwe jest także zapisywanie stron w pamięci w celu przeglądania ich w trybie offline, oraz korzystanie z wielu kart jednocześnie. Oczywiście jak przystało na Operę Mini, wszystkie dane przesyłane przez przeglądarkę są kompresowane. Jak chwali się jej producent, pozwala to zredukować ilość używanego transferu do zaledwie 10% oryginalnej „wagi” witryn, a zarazem odpowiednio dostosować je do wyświetlania na tego typu urządzeniu. Nieco ucierpieć może na tym szybkość ładowania stron, ale w tym przypadku nie jest to przecież sprawa aż tak istotna. Liczy się sama możliwość wykorzystania przeglądarki.

Pozostałe parametry zegarka tj. dwurdzeniowy procesor taktowany zegarek 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej są w pełni wystarczające, aby korzystać z mobilnej wersji przeglądarki. Co istotne, nie jest to Android, lecz Tizen, a więc autorski system Samsunga. Urządzenie wyróżnia się dodatkowo wbudowanym modułem 3G, Wi-Fi, oraz GPS, dzięki czemu może zastąpić nawigację, tym bardziej, że wykorzystuje mapy HERE stworzone przez Nokię. Oczywiście pozwala on na wykonywanie podstawowych zadań tj. odbieranie połączeń i wiadomości ze smartfona, a także monitorowanie organizmu w trakcie sesji treningowych. Opera udostępnia swoją przeglądarkę zupełnie za darmo w sklepie Samsunga. Po wersję na Androida i inne platformy zapraszamy do bazy aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także