Opera nam wypięknieje za sprawą utalentowanego Jona Hicksa

Opera nam wypięknieje za sprawą utalentowanego Jona Hicksa

04.06.2015 11:15, aktual.: 05.06.2015 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarki są dziś tak dobre w porównaniu do tego, czym byłyjeszcze pięć lat temu, że kolejne stricte techniczne ulepszeniastają się coraz mniej zauważalne dla użytkowników. Dziś by sięwyróżnić w tej klasie oprogramowania wydajny silnik i bogatyzestaw interfejsów nie wystarczą – by zdobyć użytkownikówprzeglądarek trzeba zaoferować im też użyteczność i piękno.Opera Software odkryła swoją atutową kartę, na czele jej zespołuprojektantów stanął sławny Jon Hicks.

Hicks to nie tylko utalentowany plastyk, ale i rozumiejącyergonomię projektant interfejsów. Pracował wcześniej m.in.. dlaMozilli, Skype i Spotify. Za jego sprawą powstały znane ikony,logotypy i interfejsy użytkownika, wykorzystywane przez czołowefirmy IT – i w końcu Hicks sam stał się ikoną przemysłowegowzornictwa.

Projektant, który już wcześniej współpracował z Operą,tworząc grafiki i ikony, stanął teraz na czele działu wzornictwadesktopowej Opery, z której korzysta dziś ok. 55 mln użytkowników.Jego zadaniem jest m.in. opracowanie strategii rozwoju interfejsutej przeglądarki, który choć nie jest zły, za jego sprawąpowinien stać się jeszcze lepszy.

Obraz

Może się wydawać, że projektowanie interfejsów to pracaindywidualna, ale to duch zespołowy decyduje o sukcesie –stwierdził Jon Hicks. Jako Brytyjczyk porównałbym to to futbolu –także design ma swoje zasady, schematy i wymagającą publikę.Cieszę się z mojej nowej roli, która umożliwi wprowadzenie nowychrozwiązań w nadchodzącym sezonie.

Niestety nowa praca Hicksa nie oznacza przewiezienia go do Polski(gdzie znajduje się większość zespołu rozwijającego Operę nadesktopy). Projektant będzie zarządzał swoim zespołem z WielkiejBrytanii.

Póki co aktualną, nie tak jeszcze piękną wersję desktopowej przeglądarki Opera pobrać możecie z naszej bazy oprogramowania, by zapamiętać, jak to było przed Hicksem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)