Opera podsumowuje stan sieci mobilnej w 2012 roku

Marcin Paterek

24.01.2013 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z przygotowanego przez Operę raportu State of the Mobile Web wynika, że w grudniu ubiegłego roku z mobilnych przeglądarek tego producenta skorzystało 229 mln ludzi — o 30 proc. więcej niż w 2011 r. Największą popularnością cieszy się wersja Mini, której grono użytkowników w porównaniu z listopadem powiększyło się o 13 mln osób i w sumie urosło do 208 mln. Opera chwali się, że to największy przyrost z miesiąca na miesiąc w całej historii przeglądarki.

Obraz

Interesująco przedstawia się stan rodzimej sieci mobilnej. W grudniu 2012 r. Polacy odwiedzili o 16 proc. stron więcej niż rok wcześniej, co przełożyło się na 45-procentowy wzrost ilości przesłanych danych. Średnio każdy użytkownik wykorzystał 20 MB transferu miesięcznie. Listę najczęściej odwiedzanych stron otwiera Google, ale po piętach depcze mu Facebook, który tym razem zdeklasował NK. Ostatnie miejsce na podium przypadło Onetowi, który odnotował zaskakujący wzrost popularności (w 2011 r. znajdował się na 7. pozycji). Dalsze miejsca zajęły kolejno: YouTube, WP, Wikipedia, Allegro, NK, Gazeta i Chomikuj.

Na całym świecie serwery Opery Mini przetworzyły w grudniu 2012 r. ponad 143 miliardy stron, o 39 proc. więcej niż rok wcześniej. Transfer danych zwiększył się o blisko dwie trzecie i osiągnął pułap 2,7 petabajta. Gdyby witryny nie były kompresowane, użytkownicy Opery przesłaliby ponad 12 petabajtów danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)