Opera rusza z własną usługą pocztową

Wojciech Cybulski

08.04.2011 17:43, aktual.: 09.04.2011 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera uruchomiła nową, bezpłatną usługę pocztową oferując użytkownikom adresy w domenie myopera.com.

Jak możemy przeczytać na nowo powstałym blogu Opera Mail Team, do wielu usług świadczonych przez Operę dołączyła właśnie My Opera Mail, czyli poczta elektroniczna. Użytkownicy, którzy już teraz korzystają z wybranych produktów Opery, mogą zalogować się do nowej usługi wykorzystując login i hasło przypisane do ich konta My Opera, Opera Link lub Opera Unite. Nowi użytkownicy chcący korzystać z My Opera Mail muszą się zarejestrować. Usługa jest obecnie dostępna w wersji beta i oferuje między innymi ochronę antyspamową, grupowanie pokrewnych wiadomości w rozmowy i nastawiony na prostotę interfejs użytkownika. Pojemność konta została początkowo ustalona na 1 GB, choć z czasem może wzrosnąć. Opera zapowiedziała, że będzie na bieżąco rozbudowywać możliwości swojej poczty.

Usługę My Opera Mail można w łatwy sposób zintegrować z przeglądarką internetową Opera działającą na komputerze z systemem Windows, Linux lub Mac OS X oraz na urządzeniach mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony i tablety. Dzięki temu możemy mieć stały dostęp do naszej poczty, niezależnie od urządzenia, z którego aktualnie korzystamy. Zrzuty ekranu prezentujące wygląd nowej usługi są dostępne między innymi w tym miejscu - zostały one wykonane w trakcie zamkniętych testów My Opera Mail.

Warto zaznaczyć, że My Opera Mail nie jest pierwszą usługą pocztową stworzoną przez Opera Software. Wcześniej firma oferowała użytkownikom konto Opera Web Mail, jednak nigdy nie zyskało ono popularności - głównie z powodu nikłej, ograniczonej do 3 MB pojemności. Z czasem usługa została zamknięta a wszystkie konta przeniesione na nową platformę pocztową Operamail.com hostowaną przez FastMail.FM. Jednak Operamail.com - podobnie jak jego poprzednik - także nie odniósł sukcesu w Sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)