Oppo myśli o nietypowym smartfonie. Pozwalałby na wyjęcie aparatu

Oppo myśli o nietypowym smartfonie. Pozwalałby na wyjęcie aparatu

fot. Tran Quang Thien/Unsplash
fot. Tran Quang Thien/Unsplash
06.12.2020 16:59

Kamerki do selfie w smartfonach mają to do siebie, że sprawiają producentom problem, gdzie je umieścić, aby zbytnio nie burzyły estetyki telefonu. Oppo ma nietypowe rozwiązanie. Najnowszy patent firmy przedstawia projekt smartfona, w którym aparat można po prostu… wyjąć.

Diagram z wniosku patentowego pokazuje pojedynczy moduł z aparatem, a więc telefon nie musiałby posiadać dedykowanej kamerki selfie z przodu.

Dzięki temu będzie można uzyskać znacznie lepszej jakości zdjęcia, a także mieć znacznie więcej kontroli nad samą fotografią. Ponadto taki smartfon mógłby cieszyć się brakiem jakiegokolwiek wcięcia czy dziurki na aparat z przodu.

fot. Oppo/WIPO
fot. Oppo/WIPO

Jest także inny plus takiego rozwiązania - my jako użytkownicy moglibyśmy aparat po jakimś czasie wymieniać, jeśli uznamy, że obecny się już tak dobrze nie sprawdza.

Aparat to w chwili obecnej jedna z najważniejszych funkcji w telefonach dla wielu użytkowników. Jeśli ktoś jest zadowolony z wydajności, a chciałby po prostu lepszej kamerki, to oferowanie wyboru jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem.

Opracowany przez Oppo projekt składa się z zestawu dwóch kamer z opcjami podłączenia USB-C, a także modułem NFC, Wi-Fi i Bluetooth. Akcesorium posiada własną baterię, która zasila je po wyjęciu z telefonu.

Oczywiście nad praktycznością tego pomysłu w praktyce stoi znak zapytania. Jest to jednak w tym momencie jedynie patent i koncept - nie ma gwarancji, że taki produkt powstanie. Aczkolwiek producenci telefonów nie boją się ostatnio w tym temacie innowacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)