Oppo N1 Mini pojawi się już niebawem… tylko czy to naprawdę „mini”?

Oppo N1 Mini pojawi się już niebawem… tylko czy to naprawdę „mini”?

Oppo N1 Mini pojawi się już niebawem… tylko czy to naprawdę „mini”?
Redakcja
22.05.2014 15:01, aktualizacja: 23.05.2014 16:49

Firma Oppo, która współpracuje z CyanogenModem szykuje wersję Mini swojego zeszłorocznego modelu N1. Wiadomo to dzięki informacjom z Federalnej Komisji Łączności (FCC), w której został on zatwierdzony. Nie jest znana jego pełna specyfikacja techniczna, niemniej z tego co wiemy, zdecydowanie nie będzie to tak łakomy kąsek jak pokazany rok temu fablet z obracanym aparatem z matrycą aż 13 Mpix, wręcz stworzony do wykonywania selfie. Trudno też mówić o rozmiarze mini.

Obraz

Skoro pierwowzór miał ekran o wielkości 5,9” to jakiej wielkości spodziewalibyście się tutaj? Mini… to sugeruje coś naprawę niewielkiego… rzeczywistość jest jednak inna, bo do urządzenia trafi ekran mający aż 5 cali. Wymiary? Zdecydowanie nie klasa mini, bo 148x72x9 mm to całkiem sporo. Bardziej, że jest to wersja mini przekonać nas może specyfikacja techniczna, która powinna zostać poważnie osłabiona względem oryginału. Wiadomo, że znajdziemy tu ekran 720p zamiast 1080p, a także baterię o pojemności 2140 mAh zamiast aż 3610 mAh jakie były do dyspozycji w Oppo N1. Co do procesora, nie wiadomo jaki się w nim znajdzie, poprzednik korzystał ze Snapdragona 600. Zamontowanie słabszego układu mogłoby się naprawdę negatywnie odbić na jego działaniu, choć to wcale niewykluczone. Wiadomo, że znajdziemy tu aparat 13 Mpix, a także wsparcie dla LTE. Na szczegóły przyjdzie nam poczekać.

Przy tej okazji warto sobie zadać pytanie, czy stosowanie nazwy mini jest tu w ogóle na miejscu. Ekrany telefonów zdecydowanie rosną i nawet magiczna granica 5 cali została już przebita. Tymczasem to co pokazują firmy w wersjach mini woła o pomstę do nieba: Galaxy S5 Mini i HTC One M8 Mini – aż 4,5”, LG G2 Mini – jeszcze więcej, bo ko(s)miczne 4,7”… Z bardziej znanych firm jedynie Sony z Z1 Compact mającym 4,3” zachowuje rozsądek, dodatkowo oferują w mniejszym modelu wydajność, która nie ustępuje flagowcom. Czy telefony podzielą los samochodów? Te, nawet jeśli tworzone przez lata były małe, w ostatnich również znacznie „napuchły” i coś, co było kojarzone z malutkim samochodzikiem obecnie jest jak najbardziej modelem pełnowymiarowym. Mini-telefon z ekranem ponad 6 cali… czy właśnie to czeka na nas już za kilka lat?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)